مدیرعامل شركت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی كشور:

۸۶ هزار مگاوات برق در كشور تولید می شود

۸۶ هزار مگاوات برق در كشور تولید می شود لرستان مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور اظهار داشت: 86 هزار مگاوات برق در کشور تولید می شود.


محسن طرزطلب در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: الان ۸۶ هزار مگاوات برق در کشور تولید می شود که سهم نیروگاه های حرارتی ۶۸ هزار مگاوات است.
وی اشاره کرد: ۱۹ نیروگاه حرارتی در کشور فعال می باشند بطور متوسط در هشت سال قبل ۲۵۰۰ مگاوات ظرفیت جدید در این عرصه به وجود آمده است.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور با اعلان اینکه از برنامه پنجم عقب هستیم باید سرعت خودرا افزایش دهیم، اشاره کرد: هرجایی که نیاز به برق داشته باش وظیفه ما است که آنجا برق را تامین نماییم چون زیرساختی است که باید برای توسعه کشور ایجاد شود.
طرزطلب افزود: سالانه ۵۰۰۰ مگاوات برق باید به ظرفیت کشور اضافه شود اگر به همین نحو مصرف نماییم حجم سرمایه گذاری بالا است باید یک جای متوقف بشویم و مصرف را کنترل نماییم.
وی بیان کرد: هم بحث سوخت برای نیروگاه ها نیاز است هم اینکه هزینه سرمایه گذاری بالا است ولی چون کشور در حال رشد و توسعه است حداقل سالانه ۳۰۰۰ مگاوات لازم دارد.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور افزود: یکسری نیروگاه های قدیمی هم وجود دارد که آنها را باید از مدار تولید خارج نماییم باید به سمتی برویم در مصرف سوخت و انرژی صرفه جویی مناسبی اتفاق بیفتد.
طرزطلب اظهار نمود: اگر این هزینه ها در اینجا هزینه نشود در جای دیگر برای رفاه حال مردم در جای دیگر هزینه خواهد شد.1399/11/17
13:57:19
0.0 / 5
1110
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز