اعلام آمادگی 16 سرمایه گذار داخلی برای راه اندازی نیروگاه در كشور

اعلام آمادگی 16 سرمایه گذار داخلی برای راه اندازی نیروگاه در كشور به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تکیه بر اینکه در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید ۸.۵ میلیارد یورو در عرصه تولید برق سرمایه گذاری شده است، اظهار داشت: تا آخر این دولت ۲۰ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور افزوده خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی آماده سازی ساختگاه نیروگاه سیکل ترکیبی ملایر با حضور در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه در این دولت سالانه به صورت متوسط دو هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده است، اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت منصوبه کل نیروگاه های کشور به ۸۶ هزار مگاوات رسیده که ۶۸ هزار مگاوات از این رقم در ارتباط با نیروگاه های حرارتی است.

وی ضمن اشاره به اعلام آمادگی ۱۶ سرمایه گذار برای راه اندازی نیروگاه در مناطق مختلف کشور، اظهار داشت: از باب تکنولوژی، طراحی و ساخت نیروگاه، توانمندی کامل در کشور وجود دارد و مشکل فعلی ما در زمینه تولید برق تأمین منابع مالی است.

طرزطلب ضمن اشاره به اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی ملایر جزو واحدهای مورد تایید سازمان محیط زیست است، افزود: میزان مصرف آب این نیروگاه بسیار اندک است، به صورتی که واحد گازی نیروگاه به هیچ عنوان آبی مصرف نمی کند.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی اضافه کرد: میزان مصرف آب بخش بخار نیروگاه هم سه لیتر بر ثانیه است که در صورت محدودیت منابع آبی، همین میزان اندک را هم از راه پساب شهرستان ملایر تأمین خواهیم کرد.

منبع:

1399/11/18
10:43:33
0.0 / 5
906
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز