صالحی:

برای اخراج ناظران آژانس پیشگویی نمی نماییم

برای اخراج ناظران آژانس پیشگویی نمی نماییم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قزوین رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباب اخراج ناظران آژانس عنوان کرد: ما فعلاً نمی توانیم پیشگویی داشته باشیم بلکه باید صبر نماییم. ولی چیزی که مسلم است قانون را اجرائی خواهیم کرد چون قانون مجلس برای ما الزامی است. عملکرد ما بستگی به عملکرد طرف مقابل دارد اگر طرف مقابل تعهدات خودش را رعایت کند بحث جدایی است و اگر عمل نکند ما نیزبه ناچار قانون را اجرائی خواهیم کرد.


علی اکبر صالحی در حاشیه مراسم افتتاح دومین نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت هسته ای کشور که امروز ۲۰ بهمن در سرای سعدالسلطنه قزوین برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران استان قزوین درباب پروژه چشمه نور اظهار نمود: بیش از ۱۰ سال است این پروژه عملیاتی شده و حرکت جدی و رو به جلو نداشته است چون موفق به تامین بودجه نشدیم.
وی ضمن تاکید بر اینکه باتوجه به اهمیت پروژه سعی کردیم تا این پروژه فراموش نشود، افزود: امروز از پروژه بازدید کردیم قسمتی از ۲ سوله ۸۰۰ متری و یک ساختمان اداری در حال راه اندازی است تا تجهیزات مورد نیاز را در پروژه مستقر نماییم.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران عنوان کرد: در این پروژه راه اندازی ۹ ویلا برای اقامت دانشمندان و محققین در نظر گرفته شده است؛ هم اکنون برای تامین متخصصان پروژه چشمه نور حدود ۳۵ میلیارد تومان هزینه خواهیم کرد تا کار هرچند در ابعاد کوچک شروع شود و آرام آرام به پیش رود.
راه اندازی کارگاه چشمه نور در چند ماه آینده
وی با بیان کمک ۱۰ میلیارد تومانی به پروژه چشمه نور اشاره کرد: یکسری تجهیزات مورد نیاز در تهران در حال ساخت است و امیدواریم ظرف چند ماه آتی شاهد راه اندازی کارگاه چشمه نور در قزوین باشیم تا تجهیزات نصب و مهندسین و دانشمندان در آن مستقر شود.
صالحی اشاره کرد: امیدواریم دولت برای تامین بودجه پروژه چشمه نور اهتمام داشته باشد چون هزینه این پروژه بیش از ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان بوده که هزینه سنگینی است.
آیا ایران سوم اسفند ناظران آژانس را اخراج می کند؟
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباب اخراج ناظران آژانس عنوان کرد: ما فعلاً نمی توانیم پیشگویی داشته باشیم بلکه باید صبر نماییم. ولی چیزی که مسلم است قانون را اجرائی خواهیم کرد چون قانون مجلس برای ما الزامی است. عملکرد ما بستگی به عملکرد طرف مقابل دارد اگر طرف مقابل تعهدات خودش را رعایت کند بحث جدایی است و اگر عمل نکند ما نیزبه ناچار قانون را اجرائی خواهیم کرد.
منبع:

1399/11/24
19:01:44
0.0 / 5
801
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز