گام نخست ساخت پتروشیمی الماس ماهشهر برداشته می شود

گام نخست ساخت پتروشیمی الماس ماهشهر برداشته می شود خبرگزاری نفت و گاز: تفاهم نامه استفاده حداکثری از توانمندی شرکت ها و سازندگان داخلی در راه اندازی مگاپروژه پتروشیمی «الماس ماهشهر» بین شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران به زودی امضا می شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، تفاهم نامه استفاده حداکثری از توانمندی شرکت ها و سازندگان داخلی در راه اندازی مگاپروژه پتروشیمی «الماس ماهشهر» بعنوان یکی از طرح های جدید خوراک ترکیبی صنعت پتروشیمی، بین شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) در حاشیه این رویداد تخصصی امضاء می شود با امضای این سند همکاری زمینه استفاده حداکثری از توان و پتانسیل شرکتهای سازنده و دانش بنیان ایرانی فراهم می شود.
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در جهت سیاست های متنوع سازی سبد تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری کشور برنامه ریزی راهبردی ساخت پتروشیمی «الماس ماهشهر» با هدف استفاده از خوراک مازاد اتان، پروپان و بوتان پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس، یادآوران خلیج فارس و پتروشیمی پارس عسلویه را شروع کرده است.
طبق اعلام وزارت نفت، مجوز ساخت این مگاپروژه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری از جانب هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس دریافت شده و الان آخرین مراحل تأمین زمین، دریافت دانش فنی و لایسنس در حال انجام می باشد که پیشبینی می شود بزودی کلنگ ساخت این طرح عظیم و اشتغال آفرین صنعت پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر به زمین زده شود.
دومین رویداد تخصصی پشتیبانی از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می گردد. مهم ترین محورهای این رویداد، روش های تأمین مالی در راه اندازی و تکمیل پروژه های صنعت پتروشیمی؛ انتقال دانش فنی، انجام خدمات مهندسی، تولید مواد شیمیایی، کاتالیست ها، قطعات و تجهیزات صنعت پتروشیمی، حمایت و استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان، پشتیبانی از صنایع پایین دستی، توجه به نقش پژوهش و فناوری در افزایش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی است.
منبع:

1399/11/24
23:59:38
0.0 / 5
758
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز