بررسی طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در كمیسیون انرژی

بررسی طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در كمیسیون انرژی خبرگزاری نفت و گاز: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی کلیات طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشور، در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت کلیات این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید. قرار شد جزئیات این طرح در کمیته نفت کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفته و گزارش نهایی آن به صحن کمیسیون بیاید.
ایشان سپس اظهار نمود: همین طور لایحه تاسیس نهاد مستقل تنظیم گر بخش برق بعنوان کمیسیون فرعی در جلسه امروز کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در ادامه نیز گزارشی از طرف شرکت نفت وگاز پارس درباب وضعیت افت فشار گاز در میدان پارس جنوبی به اعضای کمیسیون ارائه و سناریوهای مختلفی برای جبران این افت فشار در سال ها آینده ارائه شد که باید در قالب امور اجرائی دنبال شود.
ایشان سپس اشاره کرد: سناریوهایی نظیر کاهش قطر لوله ها و انتقال گاز بوسیله خطوط لوله های موازی و یا تعبیه کمپرسورهای دریایی برای جبران فشار مورد نیاز همچون سناریوهایی بود که عنوان شد. هرکدام از آنها دارای مزایا و معایبی بوده و سرمایه گذاری هایی نیاز دارد که باید با کار کارشناسی بررسی شود. بطور کلی وزارت نفت و مجموعه شرکت های فعال در حوزه پارس جنوبی در حال برنامه ریزی برای جبران افت فشار هستند تا ما در سال های آتی در تامین گاز با مشکل مواجه نشویم.1399/11/27
21:35:10
0.0 / 5
847
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز