بررسی طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در كمیسیون انرژی

بررسی طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در كمیسیون انرژی خبرگزاری نفت و گاز: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی کلیات طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشور، در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت کلیات این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید. قرار شد جزئیات این طرح در کمیته نفت کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفته و گزارش نهایی آن به صحن کمیسیون بیاید.
ایشان سپس اظهار نمود: همین طور لایحه تاسیس نهاد مستقل تنظیم گر بخش برق بعنوان کمیسیون فرعی در جلسه امروز کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در ادامه نیز گزارشی از طرف شرکت نفت وگاز پارس درباب وضعیت افت فشار گاز در میدان پارس جنوبی به اعضای کمیسیون ارائه و سناریوهای مختلفی برای جبران این افت فشار در سال ها آینده ارائه شد که باید در قالب امور اجرائی دنبال شود.
ایشان سپس اشاره کرد: سناریوهایی نظیر کاهش قطر لوله ها و انتقال گاز بوسیله خطوط لوله های موازی و یا تعبیه کمپرسورهای دریایی برای جبران فشار مورد نیاز همچون سناریوهایی بود که عنوان شد. هرکدام از آنها دارای مزایا و معایبی بوده و سرمایه گذاری هایی نیاز دارد که باید با کار کارشناسی بررسی شود. بطور کلی وزارت نفت و مجموعه شرکت های فعال در حوزه پارس جنوبی در حال برنامه ریزی برای جبران افت فشار هستند تا ما در سال های آتی در تامین گاز با مشکل مواجه نشویم.



1399/11/27
21:35:10
0.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز