روندی صعودی نفت از شتاب افتاد

روندی صعودی نفت از شتاب افتاد خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه از یک سو تحت تاثیر اختلالات عرضه در تگزاس آمریکا و از طرف دیگر تحت تاثیر انتظارات برای تسهیل محدودیت عرضه اوپک پلاس قرار گرفت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳ سنت کاهش، به ۶۰ دلار و دو سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز سه شنبه تا مرز ۶۰ دلار و ۹۵ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت در ۱۳ ماه اخیر بود.

بهای معاملات نفت برنت با ۱۱ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش، به ۶۳ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه رسید و به افزایش قیمتش در سه روز گذشته اضافه کرد.

به گفته مفسرین، قیمتهای نفت روند صعودی قوی در ماههای اخیر داشته اند و اختلالات عرضه بر اثر طوفان زمستانی بی سابقه در تگزاس که بزرگترین ایالت تولیدکننده نفت آمریکاست، همچنان از قیمتها پشتیبانی خواهدنمود.

تحلیلگران گروه ANZ و سیتی گروپ برآورد کردند که تولید نفت شیل آمریکا حداقل دو میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرده است. سیتی هم برآورد کرد حدود ۱۶ میلیون بشکه تولید نفت تا اوایل مارس از دست می رود. اما در عین حال گوشزد کرد تقاضا برای نفت ممکنست به سبب اختلالاتی که سرمای شدید در فعالیت پالایشگاهی به وجود آورده است، لطمه ببیند. پالایشگاه پاسادنای شرکت شورون در تگزاس که ۱۱۲ هزار و ۲۲۹ بشکه در روز ظرفیت پالایش دارد، روز سه شنبه تعطیل شد.

هر دو شاخص بازار نفت در اوایل معاملات روز جاری تحت تاثیر دلار قویتر و احتمال افزایش تولید نفت اوپک پلاس کاهش پیدا کرده بودند.

منابع آگاه به رویترز اعلام کردند تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس باتوجه به بهبود قیمتها، احیانا محدودیت عرضه خودرا بعد از آوریل تسهیل خواهند کرد اما هر گونه افزایش تولید ملایم خواهد بود برای اینکه این تولیدکنندگان نگران شکستهای جدید در جنگ مقابل پاندمی ویروس کرونا هستند.

کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز عربستان سعودی ماه آتی خاتمه پیدا می کند و این کشور تصمیمی که بعد از مارس می گیرد را با شرکایش در اوپک پلاس در بین نگذاشته است اما انتظارات در این گروه بر آنست که عربستان سعودی از آوریل دیگر به کاهش تولید داوطلبانه ادامه نمی دهد.

استفن اینس، استراتژیست ارشد شرکت اکسی کورپ اظهار نمود: ما در یک الگوی فنی ثابت قرار داریم که در آستانه نشست چهارم مارس تولیدکنندگان اوپک پلاس از عوامل بنیادین در هر دو سوی افزایش و کاهش قیمت حمایت می شود.

بر اساس گزارش رویترز، آمار ذخایر هفتگی نفت آمریکا به سبب تطعیلات روز دوشنبه این کشور، روز چهارشنبه از طرف موسسه امریکن پترولیوم و روز پنج شنبه از طرف اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود. مفسرین در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده اند ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۲ فوریه به میزان ۲.۲ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است.


منبع:

1399/11/29
14:16:15
0.0 / 5
939
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز