بر اساس گزارش یك تحقیق در نیوزویك

بیشتر كارشناسان حامی بازگشت بدون شرط آمریكا به برجام هستند

بیشتر كارشناسان حامی بازگشت بدون شرط آمریكا به برجام هستند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز طبق یک تحقیق افکارسنجی که جزئیات آن در گزارش هفته نامه نیوزویک آمده است، ۶۷ درصد کارشناسانی که جامعه آماری این تحقیق را تشکیل می دادند، حامی بازگشت بی چون و چرای آمریکا به برجام کنونی بوده اند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از هفته نامه نیوزویک، طبق برآرود کارشناسان مسائل خاورمیانه، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قبل از مذاکره پیرامون مسائل دیگر با ایران، باید به توافق هسته، همان گونه که هست، باز گردد.
شاخصی به نام سنجش پژوهشگران خاورمیانه نشان داده است که ۶۷ درصد از کارشناسان می گویند استراتژی سیاست خارجی ای که به احتمال زیاد «نتایجی مطلوب» برای آمریکا در بر خواهد داشت، بازگشت «فوری» جو بایدن به برجام(توافق هسته ای) فعلی بدون مذاکره راجع به هر شرط دیگری با ایران است. همینطور در این برآورد که نتیجه اش روز سه شنبه انتشار یافت، ۷۵ درصد از کارشناسان گفتند که بازگشت آمریکا به توافق احتمال دستیابی ایران به سلاح هسته ای را در دهه آینده می کاهد.
شبلی تلحمی عضو ارشد اندیشکده بروکینگز درباره مذاکرات باردیگر درباره توافق هسته ای اظهار داشت که دو مشکل اساسی در این حوزه وجود خواهد داشت. اول این که لازم خواهد بود آمریکا به صورت یک جانبه درباره توافق با متحدانش که در این توافق هستند و بعضی از نزدیک ترین شرکای آمریکا مذاکره کند.
مساله دوم از دیدگاه تلحمی ترس از این خواهد بود که دیگر بعد از آن، رسیدن به یک توافق ناممکن باشد. او افزود که به تعویق انداختن روند مذاکرات امکان «گسترش تنش نظامی» را بوجود می آورد که جامعه آکادمیک به صورت گسترده با آن مخالف است. تنها یک درصد از کسانی که از آنها نظرسنجی شده بود، از اقدام نظامی ضد ایران حمایت کرده بودند.
این تحقیق از ۸ تا ۱۵ فوریه در پروژه ای مشترک میان مرکز افکار سنجی دانشگاه مریلند و پروژه علوم سیاسی دانشگاه جورج واشنگتن انجام شد. یک جامعه آماری ۵۲۱ نفری از کارشناسان با عرضه دیدگاهشان در زمینه رویکردهای فعلی نسبت به سیاست خاورمیانه در این نظر سنجی شرکت کردند.
تمام کارشناسان یا از اعضای انجمن مطالعات خاورمیانه یا بخش خاورمیانه و آفریقای شمالی انجمن علوم سیاسی آمریکا بوده اند که دو گروه مطرح مطالعات خاورمیانه هستند.
تنها ۴ درصد از پاسخ دهندگان از ادامه دادن راهبرد فشار حداکثری حمایت کردند.1399/11/29
23:15:15
0.0 / 5
833
تگهای خبر: خاورمیانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز