آماده باش آمریكا برای تحریم شركای اروپایی پروژه گازی روسیه

آماده باش آمریكا برای تحریم شركای اروپایی پروژه گازی روسیه خبرگزاری نفت و گاز: آمریکا همزمان با تلاشهای دیپلماتیک برای رسیدن به یک مصالحه درمورد تکمیل ساخت خط لوله نورد استریم ۲، در آماده باش برای وضع تحریمها ضد شرکتهای مشارکت کننده در این پروژه جنجالی قرار دارد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در توضیحاتی اظهار نمود: واشنگتن با متحدانش در مورد استفاده از تحریم ها ضد تکمیل ساخت نورد استریم ۲ همکاری می کند. ما به رصد فعالیت برای تکمیل یا گواهی تایید این خط لوله ادامه می دهیم. ایشان در ادامه تصریح کرد تحریمها تنها یکی از ابزارهای مهم آمریکا برای تضمین امنیت انرژی هستند و ما این اقدام را با همکاری متحدان و شرکایمان انجام می دهیم.

در حدود ۱۵۰ کیلومتر از ساخت خط لوله گاز طبیعی نورد استریم ۲ در آبهای دانمارک و آلمان باقی مانده است اما تهدید تحریمهای آمریکا ضد شرکتهای مشارکت کننده در روند تکمیل این پروژه سبب تاخیرهای طولانی در تکمیل آن شده است.

اگر این خط لوله تکمیل شود، نیاز شرکت گازپروم به استفاده از اوکراین بعنوان یک مسیر ترانزیت برای صادرات گاز به اروپا را می کاهد و اوکراین را از درآمدهای در ارتباط با ترانزیت گاز محروم می کند. کار برای راه اندازی این خط لوله در آبهای دانمارک اواخر ژانویه با وجود تحریم شدن کشتی راه اندازی لوله فورچونا و مالک آن KVT-RUS از سرگرفته شد.

هنوز زمان تکمیل این خط لوله مشخص نیست و کشتی فورچونا بسیار آهسته تر از کشتی "پایونیرینگ اسپریت" کار می کند که قبل از تصویب تحریمهای آمریکا در دسامبر سال ۲۰۱۹ کار عملیات راه اندازی لوله های در بستر دریا را انجام می داد.

شرکت سازنده نورد استریم ۲ امکان دارد برای سرعت بخشیدن به روند تکمیل پروژه، یک کشتی دیگر مانند کشتی روسی آکادمیک چرکی را اضافه کند.

دولت آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن موضع همکاری بیشتری در مورد نورد استریم ۲ در مقایسه با ترامپ اختیار کرده و واشنگتن و برلین متعهد شده اند درباره این پروژه گفتگو کنند. آلمان همچنان به تکمیل این پروژه متعهد مانده و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، مکررا از این پروژه پشتیبانی کرده و حتی در مقابل درخواستها برای لغو آن با وجود مسمومیت الکسی ناوالنی، منتقد برجسته پوتین در اوت سال قبل و زندانی شدن وی در اوایل فوریه، ایستادگی کرده است.

گزینه های گوناگونی در مورد بن بست به وجود آمده بر سر این پروژه خط لوله در دست بررسی می باشد. آلمان مقرر است پیشنهاداتی به آمریکا در مورد نحوه مدیریت این خط لوله در آینده مطرح کند.

این گزینه ها شامل احتمال بسته شدن جریان گاز نورد استریم ۲ در آینده با عنایت به رفتار روسیه خواهد بود. با این وجود چنین اقداماتی که بر خلاف مقررات تجارت جهانی هستند، احیانا نتایج حقوقی خواهند داشت. ساکی گفت موضع اساسی آمریکا در برابر نورد استریم ۲ بدون تغییر مانده و بایدن آنرا توافق بدی برای اروپا می داند.

بر اساس گزارش پلاتس، پیش تر گزارش شده بود که وزارت خارجه آمریکا در حال آماده کردن لیستی از شرکتهای اروپایی است که مقررات تحریم ها را نقض کرده اند.

منبع:

1399/11/30
21:38:55
0.0 / 5
767
تگهای خبر: انرژی , تجارت , تحریم , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز