كمالوندی:

گروسی یكشنبه با صالحی دیدار می كند

گروسی یكشنبه با صالحی دیدار می كند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام نمود: رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بمنظور انجام گفتگوهای فنی با سازمان انرژی اتمی ایران عصر روز شنبه در راس هیاتی به تهران می آید و روز یکشنبه با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و دیگر مسئولان سازمان دیدار می کند.


گزارش ایسنا، بهروز کمالوندی اضافه کرد: این سفر در رابطه با چگونگی اجرای مفاد نامه ۲۷ بهمن ماه ایران به آژانس در امتداد اجرای ماده ۶ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران و به درخواست مدیرکل آژانس انجام می شود.
وی افزود: با اهمیت ترین محورهای این گفتگوها حول موضوعات فنی و ترتیبات اجرائی توقف نظارت های فراتر از پادمان و پروتکل الحاقی و اقدامات داوطلبانه فرا پادمانی و نحوه ادامه همکاریهای دو طرف خواهد بود.
کمالوندی اظهار نمود: در امتداد اجرای این قانون سازمان انرژی اتمی ایران اقدامات مختلفی را در برنامه کار خود قرار داده است. همچون این اقدامات توقف نظارت های فرا پادمانی دو ماه بعد از لازم الاجرا شدن قانون در صورت عدم اجرای تعهدات طرف های مقابل در برجام است که موعد آن پنجم اسفند ماه ( بیست و سوم فوریه ) است. بمنظور اجرای این بخش از قانون در وهله نخست نامه ای در تاریخ بیست و هفتم بهمن ماه تسلیم آژانس گردید. گفتگو های فنی قبل از اختتام مهلت دو ماهه قانون بمنظور پیش بینی و هماهنگی بهینه با آژانس برای کاهش نظارتها تا سطح پادمان صورت می گیرد.




منبع:

1399/12/02
09:47:58
0.0 / 5
680
تگهای خبر: انرژی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز