پكن:

آمریكا بدون قیدوشرط و در اسرع وقت به برجام بازگردد

آمریكا بدون قیدوشرط و در اسرع وقت به برجام بازگردد خبرگزاری نفت و گاز: سخنگوی وزارت امورخارجه چین با اعلان اینکه ˮبرجام در مرحله حساسی قرار داردˮ اصرار کرد که بازگشت فوری و بدون قید و شرط آمریکا به این توافق، راه عبور از این بن بست است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، هوآ چون یینگ، سخنگوی وزارت امورخارجه چین در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره موضع گیری جدید دولت آمریکا در خصوص اینکه آماده مذاکره با ایران در قالب 1+5 است، اشاره کرد: توافق هسته ای با ایران در وضعیت حساسی قرار دارد و الان یک فرصت نادر برای احیای برجام وجود دارد.
بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه چین، ایشان سپس اظهار داشت: پکن بر این باور است که بازگشت بدون قیدوشرط و هرچه سریعتر آمریکا به برجام، کلید اصلی برون رفت از این بن بست است. برای رسیدن به این هدف ما تلاش هایی را در جهت برگزاری یک نشست بین المللی با حضور طرف های برجام و ایالات متحده به کار گرفته ایم تا نقشه راهی برای از سرگیری پایبندی واشنگتن (به برجام) بوسیله مذاکرات ارائه دهیم. ما در رابطه با موضوعات مربوطه با همه طرفها ارتباط نزدیک داریم.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین اضافه کرد: ما از حرکت مثبت تمام طرف ها برای پیشبرد روند حل وفصل سیاسی موضوع هسته ای ایران بوسیله گفت وگوهای دیپلماتیک اسقبال می نماییم. ما همین طور از جانب های مربوطه می خواهیم که تلاش کنند تا اجماع به دست آمده در نشست وزیران خارجه در دسامبر گذشته را به کار گیرند تا برجام در اسرع وقت به مسیر خود بازگردد.
منبع:

1399/12/02
23:06:48
0.0 / 5
598
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز