ساخت دستگاهی برای پیشگیری از انفجار در چاه های نفت و گاز

ساخت دستگاهی برای پیشگیری از انفجار در چاه های نفت و گاز به گزارش خبرگزاری نفت و گاز با تلاش فناوران یک شرکت ایرانی ابزار اندازه گیری فشار و دمای درون چاهی و سرچاهی میادین نفتی و سیستم پیشگیری از انفجارهای ناخواسته در حین عملیات در چاه های نفتی بومی سازی شد.


به گزارش ایسنا، حمیدرضا رفیعی زاده، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این شرکت زیرنظر مرکز تخصصی دانشگاه نفت اهواز و پارک علم و فناوری خوزستان تولید دو محصول اندازه گیری دما و فشار درون چاهی را در دستور کاری خود قرار داده است، اظهار داشت: این مجموعه دانش بنیان بعنوان بنگاهی اقتصادی و دانش محور تمرکز خویش را بر تولید محصولات متنوع و عرضه خدمات فنی و مهندسی در پروژه های گوناگون متمرکز کرده است.
وی طراحی، ساخت و تعمیر ابزارهای الکترونیکی درون چاهی و سرچاهی مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را از محصولات این شرکت دانست و افزود: دستگاه اندازه گیری دما و فشار درون چاهی یک ابزار درون چاهی است که برای اندازه گیری فشار و دمای چاه های نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد و اطلاعات دما و فشار را در خود ذخیره می کند و اطلاعات آن قابل بازیایی است.
رفیعی زاده اضافه کرد: ما به دنبال کسب ارزش حداکثری از راه توسعه و گسترش زنجیره ارزش و افزایش مزیت های رقابتی و پایدار در سطح ملی و بین المللی هستیم.
به قول وی، استفاده از آخرین استانداردها و ضوابط اجرایی، بهره گیری از فناوری نوین، عرضه ایده های خلاق، بهره گیری از دانش و تجارب متخصصان و کارشناسان، ارتقای کیفیت، تقویت تولید، توزیع و فروش و صادرات به کشورهای هدف با کمک توسعه ارتباطات قوی و توسعه فناوری مهم ترین هدفی است که در شرکت پیگیری می شود.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، رفیعی زاده همینطور بیان نمود: محصول دیگر ما در عملیات های مشبک کاری در چاه های نفت و گاز برای پیشگیری از انفجارهای ناخواسته در حین عملیات به کار می آید. با عنایت به این که چاشنی های الکتریکی به امواج رادیویی و بارهای الکتریکی ساکن حساس هستند، این سیستم بگونه ای طراحی شده است که امواج را در مدار خود تخلیه می کند و مانع رسیدن این امواج به چاشنی الکتریکی می شود. این محصول ریسک و خطرات عملیات ها را می کاهد.1399/12/03
12:41:44
0.0 / 5
736
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز