سلیمی:

سازمان انرژی اتمی از مجلس و مردم ایران عذرخواهی كند

سازمان انرژی اتمی از مجلس و مردم ایران عذرخواهی كند یک عضو هیات رئیسه مجلس خواهان عذرخواهی سازمان انرژی اتمی از مجلس و ملت ایران شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در تذکری در جلسه علنی بامداد امروز دوشنبه مجلس اظهار داشت: بر مبنای اصل 77 قانون اساسی هر موافقتنامه و تفاهمنامه ای باید به تصویب مجلس برسد اما متنی که سازمان انرژی اتمی با آژانس به تفاهم رسیده مغایر قانون مجلس است و وجاهت قانونی ندارد و باید بعنوان تخلف به قوه قضائیه ارجاع داده شود.
وی ادامه داد: رئیس جمهور قسم خورده که به قانون اساسی پایبند باشد. از سویی حق قانونگذاری در اختیار مجلس است. مجلس قانون وضع کرده و دولت موظف است آنرا اجرا کند؛ در حالیکه بیانیه مشترک با آژانس که سه ماه فرجه اضافه کرده خلاف است. رئیس سازمان انرژی اتمی و رئیس جمهور هم تخلف کردند و باید مورد پیگرد قرار گیرند. سازمان انرژی اتمی هم باید هر چه سریعتر از مجلس و ملت ایران عذرخواهی کند.
سلیمی در انتها افزود: دولت باید این کار را جبران کند، قانون مجلس را اجرا نماید و جاسوسان را اخراج کند. بازرسان آژانس جاسوس هستند. چرا مسیر را برای ورود باردیگر جاسوسان باز کردند.
منبع:

1399/12/04
13:31:35
0.0 / 5
991
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز