چین:

لغو تحریم های ایران راه خروج از بن بست مساله توافق هسته ای است

لغو تحریم های ایران راه خروج از بن بست مساله توافق هسته ای است سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری امروزش بر اهمیت لغو تحریم های ایران در حل و فصل مسائل پیرامون توافق هسته ای تاکید نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از پایگاه خبری عرب نیوز، وانگ وانبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه در کنفرانس خبری روزانه اش اظهار داشت: موقعیت پیرامون مساله هسته ای ایران با تمام فرصت ها و چالش های پیرامون آن، در مقطعی بحرانی قرار دارد.
وانبین در این راستا افزود: ما همیشه باور داشته ایم که بازگشت آمریکا به توافق هسته ای و لغو تحریم ها ضد ایران راه عبور از بن بست مساله توافق هسته ای ایران هستند.
بر طبق این گزارش، اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه چین به دنبال این مطرح می شود که جو بایدن گفته می خواهد در صورت «بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای»، آمریکا را به این توافق بازگرداند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ با ناقص تلقی کردن توافق هسته ای از آن خارج شده و تحریم های گوناگونی را بر ایران اعمال کرد.
تقاضای بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای در حالی مطرح می شود که ایران در نتیجه خروج دولت آمریکا از توافق هسته ای، متحمل شدن تحریم های اقتصادی و تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در زمینه کاهش تأثیر این تحریم ها و نرمال سازی روابط اقتصادی با ایران، برخی تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کم کرد.
البته به قول مقامات کشورمان، این اقدامات در صورت پایبندی تمامی اعضای توافق به تعهداتشان، بازگشت پذیر است.
منبع:

1399/12/09
22:36:47
0.0 / 5
744
تگهای خبر: تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز