توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد چرایی رد پیشنهاد بورل از طرف ایران در زمان فعلی

توضیحات سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد چرایی رد پیشنهاد بورل از طرف ایران در زمان فعلی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود: باتوجه به مواضع و اقدامات اخیر آمریکا و سه کشور اروپایی، جمهوری اسلامی ایران زمان را برای برگزاری جلسه غیررسمی پیشنهادی توسط هماهنگ کننده اروپایی برجام مناسب نمی داند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده یکشنبه شب(۱۰ اسفند) در یک موضع گیری مطبوعاتی با بیان مطلب فوق، تصریح کرد: هنوز هیچ تغییری در مواضع و رفتار ایالات متحده صورت نگرفته و دولت بایدن نه فقط سیاست شکست خورده فشار حداکثری ترامپ را کنار نگذاشته، بلکه حتی تعهد خود به اجرای کلیات وظایفش در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ را اعلام ننموده است.
وی اظهار داشت: اجرای تعهدات همه طرف ها در برجام موضوع مذاکره و بده بستان نیست و همه بده بستان ها ۵ سال پیش انجام شده است. مسیر پیش رو بسیار روشن است: آمریکا باید به تحریم های غیرقانونی و یکجانبه خود خاتمه دهد و به تعهدات برجامی خود بازگردد. این امر نه به مذاکره احتیاج دارد نه به قطعنامه در شورای حکام!
این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران عمل را با عمل پاسخ خواهد داد و همان گونه که متناسب با رفع تحریم ها، به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت، به اقدامات و رفتارهای خصمانه نیز به همان شکل و صورت پاسخ خواهد داد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در آخر تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به رایزنی های نزدیک خود با کشورهای عضو فعلی برجام و نیز با آقای بورل بعنوان هماهنگ کننده برجام به صورت دوجانبه و چندجانبه ادامه خواهد داد.
منبع:

1399/12/12
10:16:58
0.0 / 5
720
تگهای خبر: تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز