روند صعودی نفت ازسرگرفته شد

روند صعودی نفت ازسرگرفته شد خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر آماری که نشان داد احیای اقتصادی چین شتاب گرفته و دورنمای تقاضا برای انرژی را روشنتر کرد، افزایش پیدا کرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ماه مه با ۴۷ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش، به ۶۹ دلار و ۶۹ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در آوریل با ۴۹ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش، به ۶۶ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه رسید.

آمار جدید نشان داد رشد تولید صنعتی چین در فاصله ژانویه-فوریه سرعت گرفته و فراتر از انتظارات بوده است و همزمان آمار تولید روزانه پالایشگاهی ۱۵ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل رشد را نشان داد.

سِنگ ییک تی، تحلیلگر شرکت مشاوره SIA انرژی در این زمینه اظهار نمود: صنعت سنگین چین رشد قوی نشان داده و تولید سیمان، فولاد، زغال سنگ و آلومینیوم رشد دو رقمی در مقایسه با سطح قبل از شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹ داشته است. تولید و انتقال همه این مواد نیازمند انرژی است.

عامل دیگری که از قیمتها پشتیبانی کرد اقدام عربستان سعودی در کاهش عرضه به مشتریان آسیایی بود. منابع پالایشگاهی به رویترز گفتند عربستان سعودی فروش نفت برای بارگیری در آوریل را برای دستکم چهار پالایشگر شمال آسیا به میزان حداکثر ۱۵ درصد کاهش داده است اما نیاز ماهانه پالایشگاههای هندی را بطور کامل تامین می کند.

اوپک و متحدانش در نشستی که اوایل ماه جاری داشتند تصمیم گرفتند محدودیت عرضه خودرا در آوریل تغییر نداده و در همین سطح فعلی حفظ کنند. قیمتها با صعود بیشتر به این تصمیم واکنش نشان دادند.

شرکت تحقیقاتی IIR Energy هم روز جمعه اعلام نموده بود ظرفیت هفتگی پالایشگاههای نفت آمریکا ۱.۶ میلیون بشکه در روز رشد کرده است. بعد از اختلالی که ماه گذشته تحت تاثیر طوفان زمستانی در تگزاس پیش آمد، پالایشگاههای بیشتری فعالیتشان را ازسرمی گیرند.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز جمعه اعلام نمود شرکتهای انرژی آمریکایی هفته گذشته شمار دکلهای حفاری نفت و گاز را یک حلقه کاهش دادند که اولین کاهش هفتگی از نوامبر بود.

منبع:

1399/12/25
13:23:47
0.0 / 5
965
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز