تذكر یك عضو كمیسیون انرژی نسبت به نارضایتی بوجود آمده در بین كاركنان صنعت نفت

تذكر یك عضو كمیسیون انرژی نسبت به نارضایتی بوجود آمده در بین كاركنان صنعت نفت یک عضو کمیسیون انرژی مجلس ضمن اشاره به مشکلات پرسنل و کارکنان حوزه صنعت نفت خواهان رسیدگی به این مشکلات شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان در مجلس در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک بمناسبت اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در آستانه روز ملی شدن صنعت نفت هستیم ازاین رو لازم است چند نکته ای درباره مشکلات پرسنل و کارکنان زحمت کش این صنعت بیان کنم.
وی ادامه داد: متاسفانه پس از بلایی که بر سر صندوق بازنشستگی نفت به بهانه تغییر اساسنامه در آوردند و افراد غیر مسئول و بی سابقه وارد هیات مدیره صندوق شدند به تازگی هم کمر به نابودی زیرساخت های مهم صنعت نفت مانند دانشگاه صنعت نفت، سازمان بهداشت و درمان و مراکز پژوهشی در این عرصه بسته اند، حقیقتا این سطح از نارضایتی و این حجم از استرس در بین پرسنل صنعت نفت در تاریخ این صنعت بی سابقه است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس مدعی شد: پرسنل رسمی را بر خلاف قوانین کشور یک روز با عدم تعدیل مدارک تحصیلی تهدید می کنند و یک روز هم با اجرای سلیقه ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، - قانونی که بعد از بازدید رهبر انقلاب از مناطق نفتی و با تاکید ایشان و همت مجلس تصویب شد- تهدید می کنند، برای تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی و قرارداد کارمعین و پیمانکاری آزمون های آنچنانی برگزار می گردد اما نهایتا دوستان و بستگان خویش را تبدیل وضعیت کردند. بعد برای کارکنانی که سالیان سال در سخت ترین شرایط با حقوق ناچیز کار می کنند امروز و فردا می کنید و سرکارشان گذاشتند.
نماینده مردم نهبندان بیان نمود: بارها در جلسات با مسؤلان در کمیسیون نسبت به تبعات اقدامات غیرکارشناسی در ارتباط با پرسنل صنعت نفت اخطار داده ام اما گویا به آقایان امر شده که حتما باید کارکنان صنعت نفت را بعنوان قلب اقتصاد کشور ناراضی کنند.
نخعی در انتها افزود: مجلس و نهادهای امنیتی و نظارتی باید به مبحث نارضایتی بوجود آمده در مجموعه وزارت نفت ورود کنند، همینطور لزوم دارد هرچه سریع تر وضعیت ابهام برانگیز صادرات فرآورده های نفتی مشخص شود.
منبع:

1399/12/27
11:31:40
0.0 / 5
810
تگهای خبر: انرژی , حقوق , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز