ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر ایران به ۹۲۰ مگاوات رسید

ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر ایران به ۹۲۰ مگاوات رسید به گزارش خبرگزاری نفت و گاز تابحال از منابع تجدیدپذیر حدود ۵۹۱۳ میلیون کیلووات ساعت، انرژی ساخته شده که این میزان تولید برق توانسته از انتشار ۳ میلیون و ۹۷۸ هزار تن گاز گلخانه ای در کشور بکاهد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این میزان تولید انرژی های تجدیدپذیر سبب شده بیشتر از یک میلیارد و ۶۷۹ میلیون مترمکعب از مصرف سوخت های فسیلی در ایران که در تولید برق از منابع انرژی فسیلی بکار گرفته می شود، کاسته و بیشتر از ۱۳۰۰ میلیون لیتر در مصرف آب هم صرفه جویی شود.
بنابر این گزارش، تابحال ظرفیت نصب شده انرژی های تجدیدپذیر به بیشتر از ۹۲۰ مگاوات رسیده است و عملکرد این نوع از نیروگاه ها همینطور باعث عدم انتشار بیشتر از ۲۵ هزار تن آلاینده های محلی شده است.
بر طبق این گزارش، با استقبال خوب سرمایه گذاران تابحال 5000 نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک با مجموع ظرفیت ۶۹ هزار و ۳۲۰ کیلووات در سرتاسر کشور به بهره برداری رسیده است.
این گزارش حاکی می باشد، بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که ۴۹ درصد نیروگاه های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، ۳۴ درصد از نوع بادی، ۱۲ درصد از نوع برق آبی کوچک، یک درصد از نوع زیست توده، ۲ درصد بازیافت حرارتی و ۲ درصد توربین های انبساطی است.
منبع:

1399/12/28
13:50:49
0.0 / 5
859
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز