نابودی بیش از 7000 شغل در صنعت نفت كانادا

نابودی بیش از 7000 شغل در صنعت نفت كانادا خبرگزاری نفت و گاز: صنعت نفت کانادا در بحبوحه تلاش تولیدکنندگان برای کاهش هزینه هایشان، ممکنست در سال میلادی جاری 7300 شغل دیگر را از دست بدهد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، واحد اطلاعات نیروی کار نفت "انجمن ملی ایمنی صنعت نفت و گاز کانادا" اعلام نمود این مشاغل در نتیجه ادغام شرکتها بمنظور کاهش بار هزینه شان تعدیل خواهند شد. این نهاد انتظار دارد اشتغال مستقیم صنعت نفت کانادا امسال به ۱۶۰ هزار و ۷۰۰ شغل برسد که کمتر از ۱۸۸ هزار و ۸۰۰ شغل در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. آمار اشتغال امسال تا سال ۲۰۲۳ به ۱۷۶ هزار نفر افزایش پیدا خواهدنمود.

کارول هاوس، نایب رئیس این انجمن اظهار داشت: از سال ۲۰۱۴ ما حدودا ۵۹ هزار شغل معادل حدود ۲۶ درصد از نیروی کارمان را از دست داده ایم.

صنعت نفت کانادا در اوت ۲۰۱۴ قبل از این که بحران قیمت نفت شکل بگیرد، برای ۲۲۹ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال به وجود آورده بود.

سی بی سی در گزارشی به تحلیل صنعت نفت کانادا پرداخت که به آلبرتا متمرکز بود، طبق این تحلیل، قلب نفتی این کشور با چالش دو گانه ای روبروست. از یک سو به دنبال راه هایی برای حفظ مشاغل در صنعت نفت می باشد و از طرف دیگر این استان باید راه هایی را برای مطابقت با برنامه فدرال در امتداد یک آینده انرژی پاک تر پیدا کند.

صنعت نفت و گاز آلبرتا از دسامبر ۲۰۱۳ که ۱۷۱ هزار شغل به وجود آورده بود، مجموعا ۳۶ هزار شغل را تعدیل کرده است و تا فوریه سال ۲۰۲۱، آمار اشتغال به بیش از ۱۳۴ هزار نفر کم شد.

به عنوان مثال لغو پروژه خط لوله نفت "کی استون ایکس ال" توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به قیمت ۱۱۰۰ شغل برای صنعت نفت کانادا به اتمام رسید. ادغام شرکت سنووس با هاسکی انرژی تعدیل ۲۱۰۰ نفر دیگر را در آلبرتا به دنبال داشت.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آمارها نشان میدهد قراردادهای انرژی کانادا در فاصله شروع سال ۲۰۲۱ تا ۱۸ مارس به ۱۸ میلیارد دلار بالغ شد که بالاترین ارزش مجموع قراردادهای انرژی این کشور در بیش از ۲۵ سال اخیر است. به علاوه، قراردادهای انرژی کانادایی ۱۶.۲ درصد از قراردادهای جهانی خرید و ادغام در فاصله اول ژانویه تا ۱۸ مارس را تشکیل دادند که بالاترین سهم از سال ۲۰۰۲ بود.

منبع:

1400/01/10
10:57:27
5.0 / 5
931
تگهای خبر: انرژی , تولید , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز