قیمت نفت به مسیر نزولی بازگشت

قیمت نفت به مسیر نزولی بازگشت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی به دنبال ازسرگرفته شدن عبور و مرور کشتی ها از کانال سوئز و تغییر توجه بازار به سمت نشست هفته جاری اوپک پلاس، کاهش پیدا کرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۱۵ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش، به ۶۴ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه با ۰.۶ درصد افزایش بسته شد.

بهای معاملات نفت آمریکا با یک سنت کاهش، به ۶۱ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته با یک درصد کاهش بسته شده بود.

پس از این که یدکشها موفق شدند کشتی کانتینری غول پیکر اورگرین که از سه شنبه گذشته به گِل نشسته بود و مسیر کانال سوئز را مسدود کرده بود را شناورکنند، کشتی ها روز سه شنبه عبور از این مسیر را از سرگرفتند. مسدود شدن کانال سوئز ترافیک سنگینی ازکشتی ها را در هر دو جهت این آبراه بوجود آورده بود.

اکنون که احتمال مختل شدن عرضه نفت و فرآورده های نفتی به حداقل رسیده است، توجه بازار به نشست روز پنج شنبه اوپک و متحدانش شامل روسیه در وین معطوف شده است.

این تولیدکنندگان که در چارچوب گروه اوپک پلاس با یکدیگر همکاری دارند، مقرر است درباره حفظ محدودیت عرضه میلیونها بشکه در روز نفت به منظور پشتیبانی از قیمت ها مذاکره کنند. استراتژی مذکور در ماههای اخیر از قیمت های نفت پشتیبانی کرده است.

یک منبع مطلع اظهار نمود: عربستان سعودی آماده پذیرش تمدید کاهش تولید تا ژوئن می شود و همینطور آماده است کاهش تولید یکجانبه ای را که به اجرا گذاشته است در بحبوحه جدید ترین موج قرنطینه های کرونایی ادامه دهد.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC سنگاپور در اینباره اظهار داشت: انتظارات بازار برای عدم تغییر سطح تولید اوپک پلاس تا حدود زیادی در قیمت ها لحاظ شده است. احیای قرنطینه های اروپا برای مقابله با موج جدید شیوع کرونا مانع افزایش قیمت ها شده است.

طبق برآورد رویترز، بیشتر از ۱۲۷.۴۳ میلیون نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند و شمار قربانیان پاندمی به مرز سه میلیون نفر نزدیک شده است.

بر اساس گزارش رویترز، در اروپا رشد آمار مبتلایان در موج سوم پاندمی مقامات را نگران کرده است به صورتی که برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه اظهار کرده است همه گزینه ها برای حفاظت از سلامت عمومی روی میز است.

منبع:

1400/01/11
10:45:05
5.0 / 5
683
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز