در گفت وگو با خبرگزاری نفت و گاز اعلام شد

كاهش ۶ درصدی پرمصرف ها پس از اجرای طرح برق امید

كاهش ۶ درصدی پرمصرف ها پس از اجرای طرح برق امید به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به قول مدیرعامل توانیر، از زمان اجرای طرح برق امید تا کنون شش درصد از تعداد مشترکان پرمصرف کاسته شده است.


محمدحسن متولی زاده در گفت و گو با ایسنا، در مورد احتمال خاموشی در تابستان و فصول گرم سال ۱۴۰۰ اظهار نمود: سال قبل شاهد خاموشی نبودیم بلکه مدیریت بار داشتیم و این دو مبحث با یکدیگر متفاوت می باشد. در تمام دنیا حتی در کشورهای پیشرفته دنیا هم این برنامه های مدیریتی وجود دارد که با روش های تعرفه ای یا روش های دیگر اعمال می شود.
وی با تکیه بر اینکه عموما روش های تشویقی را برای مدیریت این مسئله در نظر گرفتیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری مردم در سال جدید شاهد خاموشی نباشیم و اتفاق سال ۱۳۹۷ تکرار نشود.
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه افزایش هفت درصدی تعرفه برق هرسال اتفاق می افتد، اظهار نمود: امیدواریم در قالب برق امید بخش عمده ای از مشترکان که ۳۰ درصد مشترکان می شوند و جزو خوش مصرف ها هستند قبوض برقشان مجانی شود. تعداد زیادی از مشترکان هم که کم مصرف هستند شامل هفت درصد افزایش تعرفه خواهند شد.
متولی زاده اضافه کرد: البته تعداد کمی از مشترکان شامل افزایش تعرفه بیشتری خواهند داشت، اما با اجرای طرح برق امید در این زمان شاهد کاهش تعداد مشترکان پر مصرف بوده ایم؛ به صورتی که از زمان اجرای طرح برق امید تا کنون شش درصد از تعداد مشترکان پرمصرف کاسته شده است.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم با اجرای این طرح ها تعداد مشترکان پرمصرف کاهش پیدا کند و مشترکی وجود نداشته باشد که مشمول افزایش تعرفه بیشتر از هفت درصد شود، خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف انرژی یک مبحث بسیار مهم در صنعت برق است که همه مشترکان می بایست به آن توجه داشته باشند.1400/01/13
22:35:41
5.0 / 5
691
تگهای خبر: انرژی , برق , صنعت , صنعت برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز