هند در قراردادهای واردات نفت سعودی بازنگری می كند

هند در قراردادهای واردات نفت سعودی بازنگری می كند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز هند با درخواست از پالایشگاه های دولتی برای بازنگری قراردادهای خرید نفت عربستان سعودی، به کوشش برای کاهش وابستگی نفت خود به تصمیمات اوپک ادامه می دهد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، هند که بیشتر از ۸۰ درصد از نفت مورد نیازش را وارد می نماید و وارداتش از خاورمیانه ۶۰ درصد از کل خرید نفت این کشور را تشکیل می دهد، از مدیریت عرضه نفت اوپک پلاس از آغاز سال جاری ناخشنود بوده و از قیمت بالای نفت که سبب افزایش هزینه واردات و تورم این کشور شده، ناراضی بوده است.

این کشور ماه گذشته عصبانیتش را از تصمیم اوپک پلاس برای ثابت نگه داشتن تولید در آوریل نسبت به مارس ابراز کرد و از اوپک پلاس که با کاهش تولید مصنوعی، قیمتها را بالا نگه داشته است، انتقاد نمود. دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند اظهارات همتای سعودی خویش را که در واکنش به درخواست دهلی نو برای افزایش تولید نفت، برداشت از ذخایر را پیشنهاد کرده بود، غیردیپلماتیک خواند.

یک مقام هندی آگاه به خبرگزاری پرس تراست ایندیا اظهار داشت: در حالیکه خریداران از نظر حقوقی ملزم به دریافت مقادیر ذکر شده در قرارداد هستند، عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان گزینه کاهش عرضه در صورت تصمیم اوپک برای محدود نگه داشتن تولید و تقویت قیمتها را دارند. چرا باید مصرف کنندگان هزینه تصمیمات اوپک را بپردازند. شرایط تولیدکنندگان اوپک برای فروش نفت به هند اغلب برخلاف نظر خریدار است.

پالایشگاههای هندی در هفته های اخیر به خرید نفت آمریکای شمالی و جنوبی پرداخته و برخی از گریدهای نفتی را برای نخستین بار خریداری کردند. این اقدام در جهت تلاش هند برای متنوع کردن منابع واردات نفت و کاهش خرید از خاورمیانه صورت گرفت. شرکت اچ پی سی ال میتال انرژی که جوینت ونچر شرکت هندوستان پترولیوم و غول فولاد لاکشمی میتال است، اولین خرید نفت هند از گویان را انجام داد و شرکت پالایش و پتروشیمی مانگالور برای خرید یک محموله گرید نفتی توپی برزیل سفارش داده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، برآورد می شود واردات نفت هند از آمریکا در فوریه به میزان قابل توجهی رشد کرده است و همزمان این کشور خرید نفت عربستان سعودی را کاهش داده است به صورتی که آمریکا از عربستان سعودی سبقت گرفته و دومین صادرکننده بزرگ نفت به هند شده است.
1400/01/14
23:44:39
5.0 / 5
769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز