نیروگاه های كشور چقدر تولید كردند؟

نیروگاه های كشور چقدر تولید كردند؟ طبق آخرین آمار انتشار یافته مجموع ظرفیت واحدهای نصب شده نیروگاهی کشور پارسال نسبت به سال پیش از آن، با رشد ۲.۲ درصدی به ۸۵ هزار و ۳۱۳ مگاوات رسید.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در سالی که گذشت در بخش نیروگاه ها، ۴ واحد نیروگاه گازی به ظرفیت ۶۸۵ مگاوات، ۵ واحد نیروگاه چرخه ترکیبی به ظرفیت ۷۹۴ مگاوات، واحدهای گازی تولید پراکنده به ظرفیت ۲۷۰ مگاوات، واحدهای انرژی های نو به ظرفیت ۵۳ مگاوات و یک واحد نیروگاه برق آبی به ظرفیت ۲ مگاوات به واحدهای نیروگاهی کشور افزوده شده است.
بدین ترتیب افزایش ظرفیت واحدهای نیروگاهی کشور در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۸۰۴ مگاوات بوده است. مجموع ظرفیـت نصـب شده هم نسبت به سال ۹۸ دارای رشد ۲.۲ درصدی بوده و به ۸۵ هزار و ۳۱۳ مگاوات رسید.
در بخش انرژی ساخته شده هم پارسال با رشدی معادل ۵.۱ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸، به ۳۴۳ میلیارد کیلووات سـاعت رسـید که از این مقدار ۳۳۷ میلیارد کیلووات ساعت در ارتباط با تولید نیروگاه های وزارت نیرو و بخش خصوصی و مابقی آن در ارتباط با صنایع بزرگ است.
بر این اساس، طبق اعلام توانیر توان تولیدی همزمان در پیک سال ۱۳۹۹ به ۵۸ هزار و ۷۶ مگاوات رسید، این در شرایطی است که توان تولیدی نیروگاه های حرارتی با افزایش ۵.۸ درصدی به ۴۸ هزار و ۹۷۸ مگاوات و توان تولیدی نیروگاه های برق آبی، اتمی و تجدیدپذیر با کاهش ۱۵.۲ درصدی به ۹۰۹۸ مگاوات رسید.
پارسال تعداد ۳۳۹ روستا را از نعمت برق برخوردار شدند و بدین ترتیب جمع روستاهای برق دار به ۵۷ هزار و ۷۵۹ روستا رسـید که مبین رشد ۰.۶ درصدی نسبت به سال قبل است.
منبع:

1400/01/16
19:55:51
5.0 / 5
762
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز