بازگشت فروش نفت عربستان به روال عادی

بازگشت فروش نفت عربستان به روال عادی عربستان سعودی با شروع افزایش تولید، ماه میلادی آینده درخواست خرید نفت پالایشگاههای دولتی هند و چهار مشتری آسیایی دیگر را بطور کامل تامین خواهدنمود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مقامات شرکت آرامکوی سعودی اظهار کردند: عربستان سعودی نفتی که بیشتر پالایشگاهها برای بارگیری در ماه مه درخواست کرده اند را بطور کامل تامین خواهدنمود و تنها حجم خرید یکی از مشتریان به آمریکا محدود می شود. حجم فروش نفت به دو مشتری دیگر هم اندکی کاهش می یابد.

اوپک و متحدانش که در راس آنها عربستان سعودی قرار دارد، از ماه مه قسمتی از نفتی که عرضه آنرا متوقف کرده بودند را احیا می کنند. در پی این تصمیم، سعودیها قیمت فروش نفت به بازار آسیا را با پیش بینی بهبود تقاضا، زیاد کردند. این برنامه که شامل بازگشت تدریجی کاهش تولید یکجانبه ریاض است، هفته گذشته از طرف شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی مورد دفاع قرار گرفت. شاهزاده عبدالعزیز اظهار داشت: اوپک پلاس هنگامی که برای افزایش تولید تصمیم گرفت، فوق العاده محتاطانه عمل کرد. این گروه هر ماه به برگزاری دیدار برای ارزیابی بازار ادامه می دهد و اگر اوضاع تغییر دهد، تصمیمات لازم به سرعت گرفته می شوند. این توافق شامل مکانیزمی است که اجازه می دهد تولید باتوجه به تحولات، بالا رفته، فریز شود یا کاهش پیدا کند.

دور اخیر سهمیه فروش نفت به هند توجهات را به خود جلب کرد به ویژه بعد از اینکه چهار پالایشگر نفت دولتی هند شامل ایندین اویل خرید نفت به میزان کمتری را سفارش دادند. یک منبع مطلع اظهار داشت: در مجموع هند به اندازه یک نفتکش افرامکس که معمولا حدود ۶۰۰ هزار بشکه ظرفیت دارد، نفت کمتری در مقایسه با ماه پیش خریداری خواهدنمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با بروز تنش میان هند و عربستان سعودی بر سر سیاست نفتی ریاض، دولت هند از پالایشگاههای دولتی خواسته است حجم خرید نفت در ماه آتی را به میزان یک سوم میانگین ماهانه کاهش دهند. با این وجود پالایشگاههای هندی در فصل پیک تعمیرات هستند و این کشور با جهش باردیگر کووید ۱۹ مبارزه می کند که نیاز به خرید کمتر از حد متوسط نفت در ماه آتی را بارز می کند.
1400/01/23
15:27:02
5.0 / 5
685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز