عراقچی خبر داد:

شروع غنی سازی 60 درصدی اورانیوم در كشور

شروع غنی سازی 60 درصدی اورانیوم در كشور خبرگزاری نفت و گاز: معاون سیاسی وزات امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان از شروع غنی سازی 60 درصدی آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سید عباس عراقچی که که برای ادامه گفت وگوها و نشست کمیسیون مشترک برجام امروز به وین سفر کرده است از شروع غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در کشور آگاهی داد.
سید عباس عراقچی در نامه ای به رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نموده است که ایران غنی سازی ۶۰ درصدی را شروع می کند.
عراقچی همین طور اعلام نمود: یک هزار سانتریفیوژ دیگر با ۵۰ درصد ظرفیت بیشتر به ماشین های موجود در نطنز، علاوه بر جایگزینی ماشین های لطمه دیده، اضافه می شود.
مقام معظم رهبری سال قبل در دیدار با مجلس خبرگان رهبری در سخنانی گفته بودند: جمهوری اسلامی از مواضع منطقی خود در موضوع هسته ای کوتاه نخواهد آمد و برمبنای مصلحت و نیاز کشور تا آنجا که لازم باشد، حتی تا غنی سازی ۶۰ درصد پیش خواهد رفت.
محمد جواد ظریف روز گذشته در نامه به دبیرکل سازمان ملل در رابطه با حادثه نطنز اصرار کرد بود: اقدامات ایران برای توسعه کارهای صلح آمیز هسته ای خود به سبب خرابکاری هسته ای اخیر بطور شایان توجهی سیر صعودی به خود خواهد گرفت.
غریب آبادی نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز شب گذشته در مصاحبه ای در واکنش به حادثه اخیر در نطنز با اشاره به اینکه پروسه غنی سازی در نطنز متوقف نشده است، اعلام نمود: ایران چندین اقدام فنی دیگر هم برنامه ریزی نموده است که ظرف هفته جاری اعلام می شوند. ما هم در عرصه فنی و هم توسط دستگاه های ذی ربط اقدامات متقابل دیگر را در دستورکار قرار خواهیم داد.
تیم مذاکره کننده ایرانی به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، برای از سرگیری گفت وگوهای کمیسیون مشترک برجام امروز ظهر وارد وین شدند.
قرار است دیدارها و رایزنی ها با اعضای باقی مانده برجام از امروز بصورت دو و چندجانبه شروع شده و در ایام آتی ادامه یابد.
در این دور از گفت وگوها نیز نمایندگانی از سایر دستگاه های ذیربط همچون وزارت نفت و بانک مرکزی در ترکیب هیات کشورمان حضور دارند.
منبع:

1400/01/25
11:56:15
5.0 / 5
396
تگهای خبر: انرژی , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز