پیش بینی جدید ریستاد انرژی

زمان پیك تقاضا برای نفت جلوتر افتاد

زمان پیك تقاضا برای نفت جلوتر افتاد خبرگزاری نفت و گاز: شرکت ریستاد انرژی پیش بینی نمود فراگیر شدن سریع خودرو های برقی در سراسر جهان موجب خواهد شد تقاضای جهانی برای نفت در سال 2026 دو سال زودتر از پیش بینی قبلی به پیک برسد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شرکت مشاوره انرژی "ریستاد انرژی" در گزارش جدیدی اعلام نمود تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۶ به پیک ۱۰۱.۶ میلیون بشکه در روز می رسد که دو سال زودتر از پیش بینی نوامبر "ریستاد انرژی" از رسیدن پیک تقاضا برای نفت به ۱۰۲.۲ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۸ است.

تحلیلگران "ریستاد انرژی" اظهار کردند: فراگیر شدن برقی سازی در حمل و نقل و سایر بخشهای متکی به نفت، به روند پیک تقاضا برای نفت شتاب می بخشد و مصرف نفت سریعتر و زودتر از آنچه تصور می رفت، رو به کاهش می رود.

پیش از شیوع پاندمی کووید ۱۹ در اوایل سال ۲۰۲۰، "ریستاد انرژی" پیش بینی می کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۳۰ به پیک ۱۰۶ میلیون بشکه در روز می رسد.

حمل و نقل جاده ای که ۴۸ درصد از تقاضای جهانی برای نفت را تشکیل می دهد، پیشران اصلی به اوج رسیدن تقاضا برای نفت خواهد شد. انتظار می رود خودرو های برقی ۲۳ درصد از کل فروش جهانی خودرو های سواری تا سال ۲۰۲۵ را تشکیل دهند که شش درصد بالاتر از حال حاضر خواهد بود و سپس تا سال ۲۰۵۰ به ضریب نفوذ ۹۶ درصد برسند.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس هم با وجود موضع خوش بینانه ای که نسبت به تقاضای جهانی برای نفت در کوتاه مدت دارد، انتظار دارد تقاضای بخش حمل و نقل برای نفت بعد از سال ۲۰۲۵ ضعیف شود و تقاضا برای سوخت حمل و نقل در سال ۲۰۲۶ به پیک برسد.

در تازه ترین تحولات مربوط به کوشش برای ممنوعیت خودرو های بنزینی، فرمانداران ۱۲ ایالت آمریکا شامل کالیفرنیا، نیویورک، ماساچوست و کارولینای شمالی از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درخواست نمودند از اختتام فروش خودرو های بنزینی تا سال ۲۰۳۵ حمایت کند.

بر اساس گزارش رویترز، این فرمانداران در نامه ای به رئیس جمهور آمریکا درخواست نمودند بایدن استانداردهایی را تعیین کند که تضمین می کنند همه خودرو های سواری و کامیونهای سبک که بعد از سال ۲۰۳۵ فروخته می شوند، آلایندگی صفر دارند. ایالتها و برخی از قانونگذاران آمریکایی امیدوارند موافقت بایدن با این هدف گذاری، روند گذار به خودرو های برقی از طرف مصرف کنندگان و خودروسازان را شتاب دهد. خودرو های برقی هم اکنون تنها دو درصد از فروش خودرو در آمریکا را می سازند.

منبع:

1400/02/03
21:34:21
5.0 / 5
386
تگهای خبر: استاندارد , انرژی , برق , بنزین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز