غریب آبادی:

تغییر در روش غنی سازی ۶۰ درصدی مطابق برنامه از قبل طراحی شده است

تغییر در روش غنی سازی ۶۰ درصدی مطابق برنامه از قبل طراحی شده است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به دنبال انتشار گزارش جدیدی از جانب آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص اینکه آژانس در روز گذشته راستی آزمایی کرده است که غنی سازی ۶۰ درصدی در یک زنجیره IR6 انجام می شود و زنجیره ماشین های IR4 همزمان به غنی سازی ۲۰ درصدی اختصاص یافته است، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، توضیحاتی را در این خصوص عرضه داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی اظهار داشت: این تغییر روش، مبحث تازه ای نبوده و کاملا در رابطه با اقدامات و تصمیمات فنی است و در پرسشنامه اطلاعات طراحی که از جانب ایران به آژانس در هفته قبل عرضه شد هم از قبل پیشبینی شده بود. در پرسشنامه آمده بود که غنی سازی ۶۰ درصدی ابتدا در دو زنجیره ماشین های IR6 و IR4 به صورت موازی انجام می شود و پس از چند روز، دو زنجیره به یکدیگر متصل و اصطلاحا کوپل می گردند و در حالت جدید، زنجیره IR6 دارای خروجی محصول ۶۰ درصد شده و زنجیره IR4 هم به صورت تاندم به غنی سازی ۲۰ درصدی اختصاص می یابد.
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین المللی انرژی اتمی اضافه کرد: تا پیش از این، به هر دو زنجیره مواد تا ۵ درصد به طور جداگانه تزریق می شد و محصول ۶۰ درصد هم از هر زنجیره جداگانه برداشت می شد، اما در روش جدید دو زنجیره به هم کوپل (متصل) شده فقط با یک مرتبه تزریق مواد تا ۵ درصد، دو محصول متفاوت ۶۰ و ۲۰ درصد برداشت می شود. در واقع، از این طریق، عملیات غنی سازی به شدت بهینه تر شده است.
1400/02/06
13:48:55
5.0 / 5
523
تگهای خبر: انرژی , عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز