گلدمن ساكس پیش بینی كرد

افزایش قیمت نفت تا شش ماه آینده

افزایش قیمت نفت تا شش ماه آینده بانک آمریکایی گلدمن ساکس انتظار دارد قیمت کالاها تحت تأثیر تسهیل محدودیتهای کرونایی در جهان، نرخهای بهره پایینتر و دلار ضعیفتر، ۱۳.۵ درصد دیگر در شش ماه آینده صعود کند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این بانک سرمایه گذاری آمریکایی حالا انتظار دارد تا شش ماه آینده، قیمت نفت برنت به ۸۰ دلار در هر بشکه و وست تگزاس اینترمدیت به ۷۷ دلار در هر بشکه صعود کند.

گلدمن ساکس ضمن اشاره به پیشرفت برنامه های واکسیناسیون در اروپا و متعاقب آن رشد تقاضا برای سفر، اعلام نمود: انتظار داریم تقاضا برای نفت بزرگترین جهش را در شش ماه آینده داشته باشد و ۵.۲ میلیون بشکه در روز رشد کند. تسهیل محدودیتهای سفر بین المللی در ماه مه به بهبود تقاضای جهانی برای سوخت جت به میزان ۱.۵ میلیون بشکه در روز منتهی خواهد شد.

گلدمن ساکس در گزارشی که اوایل آوریل انتشار یافته بود، اعلام نموده بود انتظار دارد تقاضا برای نفت بالاتر از آنچه اوپک و آژانس بین المللی انرژی پیشبینی کرده اند بهبود پیدا کند و افزایش تولید روزانه اوپک پلاس در فاصله ماه مه تا ژوئیه به میزان حدود دو میلیون بشکه را ضروری می کند. این بانک سرمایه گذاری آمریکایی پیش بینی نمود سطح ذخایر نفت تا پاییز سال ۲۰۲۱ عادی شود. حتی بعد از ریزش قیمتی که نفت در اواسط مارس داشت، گلدمن ساکس این ریزش را فرصتی برای خرید دانست و پیشبینی کرده بود قیمت هر بشکه نفت در تابستان به ۸۰ دلار در هر بشکه صعود می کند.

قیمت نفت برنت روز چهارشنبه آخرین بار با ۱.۴ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۳۶ سنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱.۶ درصد افزایش، به ۶۳ دلار و ۹۷ سنت در هر بشکه رسید.

این بانک پیش بینی نمود قیمت هر اونس طلا در شش ماه آینده به ۲۰۰۰ دلار صعود می کند و اظهار داشت: هنوز برای بیتکوین زود است با طلا در زمینه تقاضا برای دارایی امن رقابت کند و این دو دارایی می توانند همزیستی داشته باشند.

در گزارش گلدمن ساکس آمده است: باآنکه بیتکوین از نقدینگی بیشتر سود می برد اما با عدم استفاده واقعی و مسائل در ارتباط با ضعف حاکمیت، مسائل اجتماعی و محیط زیستی به علت مصرف بالای انرژی مواجه می باشد. استفاده عظیم از انرژی، ارزهای دیجیتالی را نسبت به از دست دادن جایگاهشان بعنوان "ذخیره ارزش" به رقیبان دیگری که طراحی بهتری دارند، صدمه پذیر می سازد.

گلدمن ضمن اشاره به کمبود احتمالی عرضه، پیشبینی خود از قیمت مس را بالا برد و انتظار دارد قیمت این فلز در ۱۲ ماه آینده به ۱۱ هزار دلار در هر تن برسد.

بر اساس گزارش رویترز، گلدمن ساکس اعلام نمود باآنکه چین نقش عمده خود در تقاضا برای کالا را حفظ خواهد نمود اما انتظار نمی رود تنها منبع بزرگ رشد در یک دهه آینده باشد.

منبع:

1400/02/09
20:51:29
5.0 / 5
564
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز