77 درصد تعمیرات نیروگاه های كشور انجام شده است

77 درصد تعمیرات نیروگاه های كشور انجام شده است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۷۰ هزار مگاوات (۷۷ درصد) از برنامه تعمیرات نیروگاه های کشور برای تأمین برق پایدار پیک تابستان سال جاری انجام شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دوره اورهال نیروگاه های هر ساله از پانزدهم شهریورماه شروع شده و تا انتهای اردیبهشت سال آینده تمام می شود و ابتدای خردادماه ۵۸۳ واحد در ۱۲۹ نیروگاه کشور برای تأمین بار پیک شبکه سراسری برق کشور آماده بهره برداری باشند.
اسماعیل نمازی- مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی در اینباره اظهار داشت: برای تعمیرات نیروگاهی این دوره ۹۰ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی پیشبینی شده است که تابحال بیشتر از ۷۰ هزار مگاوات از این برنامه انجام شده است و عمده ۲۰ هزار مگاوات باقی مانده در ارتباط با تعمیرات دوره ای است که باید تا انتهای اردیبهشت ماه به انجام برسد و نیروگاه های حرارتی برای تأمین برق مورد نیاز پیک تابستان سال جاری آماده خدمت رسانی شوند.
وی ضمن اشاره به پیشرفت ۷۷ درصدی برنامه تعمیرات نیروگاه های سراسر کشور، اظهار داشت: این اقدامات شامل تعمیرات اساسی واحدهای بخار، تعمیرات اساسی واحدهای گازی، مسیر داغ واحدهای گازی، اتاق احتراق واحدهای گازی و تعمیرات دوره ای واحدهای بخار است.
نمازی با تکیه بر اینکه هم اکنون عمده برنامه تعمیرات اساسی واحدهای گازی و بخاری شروع شده و بخشی از آن به پایان رسیده و بزودی باقیمانده آن هم اتمام خواهد پذیرفت با عنایت به این که تعمیرات دوره ای واحدها به ساعت کارکرد آنها وابسته است در فرصت باقیمانده به مرور این بخش هم صورت خواهد گرفت.
سال قبل حدود ۹۲ درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه های حرارتی تأمین شده و میزان تولید این واحدها نسبت به سال قبل بیشتر از ۹ درصد افزایش پیدا کرده همینطور در سال ۱۳۹۹ معادل ۳۴۳ میلیون مگاوات ساعت انرژی در تمامی نیروگاه های کشور (حرارتی، برق آبی، اتمی و تجدیدپذیر) ساخته شده است که سهم نیروگاه های حرارتی بخاری، گازی و سیکل تلفیقی از این رقم بیشتر از ۳۱۴ میلیون مگاوات ساعت بوده است.
علاوه بر این میزان تولید برق نیروگاه های سیکل ترکیبی کشور پارسال با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸ به حدود ۱۵۸ میلیون مگاوات ساعت رسیده است.
منبع:

1400/02/13
19:25:51
5.0 / 5
535
تگهای خبر: انرژی , برق , تعمیر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز