آمریكا:

پیشرفت هایی در مذاكرات وین حاصل شده است

پیشرفت هایی در مذاكرات وین حاصل شده است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن اشاره به حصول پیشرفت در مذاکرات وین اعلام نمود که همچنان چالش های بزرگی در راه باقی مانده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از عرب نیوز، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه در کنفرانس خبری خود اعلام نمود که پیشرفت هایی در گفت وگوهای وین درمورد احیای برجام حاصل شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه سومین دور مذاکرات وین در حال انجام گرفتن است ادعا نمود که هیات آمریکایی گفت وگوهای غیرمستقیم آموزنده و منظمی با ایران داشته اند اما همچنان "راه طولانی برای پیمودن" باقی مانده است.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: پیشرفت هایی حاصل شده است. ما درک بهتری از این داریم که در صورت بازگشت ایران به پایبندی چه کارهایی باید انجام دهیم و برآوردمان این است که ایران هم بهتر درک می کند که چه کارهایی برای تداوم پایبندی به برجام باید انجام دهند.
ند پرایس ضمن اشاره به اینکه هرگونه بازگشت به توافق هسته ای ۲۰۱۵ نیازمند رفع تحریم ها است، ادعا نمود که واشنگتن تنها تحریم های مغایر با برجام را لغو خواهد نمود.
وی در این حوزه مدعی شد: حتی اگر ما به برجام بازگردیم به اعمال تحریم ضد فعالیت ها ایران که در برجام پوشش داده نشده است - همچون اشاعه موشکی، نقض حقوق بشر و پشتیبانی از تروریسم - ادامه می دهیم.
پرایس ضمن اشاره به اینکه برنامه هسته ای ایران بعد از خروج ترامپ از برجام و اعمال تحریم ها گسترش پیدا کرده است، اعلام نمود که همچنان "چالش های بزرگی" وجود دارد و "راه طولانی برای پیمودن باقی مانده است".
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در جهت احیای توافق هسته ای از راه لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته ای، طی دو هفته اخیر برگزار شدند.
نمایندگان آمریکا هم در طول این مذاکرات در وین حضور داشتند اما تا کنون هیچ مذاکره مستقیم و غیرمستقیمی میان ایران و آمریکا در وین انجام نشده و روند احیای برجام صرفاً از راه مذاکرات شرکای برجام و فعالیت کارگروه ها ادامه داشته است.
منبع:

1400/02/16
17:58:35
5.0 / 5
508
تگهای خبر: تحریم , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز