تهرانی ها منتظر نوبت بندی آب باشند

تهرانی ها منتظر نوبت بندی آب باشند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز با عنایت به کاهش ۵۰ درصدی بارندگی ها در کشور نسبت به سال قبل وضعیت تأمین آب تهران در مرحله اخطار قرار گرفته تا جایی که طبق اعلام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اگر وضعیت مصرف به شکل کنونی تداوم یابد، تأمین آب تهران با مشکل جدی مواجه می شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، از آغاز سال جاری تابحال ۱۰۴ میلیون مترمکعب آب در تهران مصرف شده است. سرانه تولید در شهر تهران حدود ۳۰۰ لیتر و سرانه مصرف ۲۴۰ لیتر است و مابه التفاوت سرانه مصرف و تولید در رقم آب به حساب نیامده محاسبه می شود.
در شهر تهران هر فرد به صورت متوسط ۲۴۰ لیتر آب در شبانه روز مصرف می کند که این رقم ۲۰ تا ۲۵ درصد بیش تر از حد استاندارد است.
در این راستا محمدرضا بختیاری- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ضمن اشاره به افزایش ۴۵ درصدی مصرف آب در بازه زمانی ابتدای شیوع کرونا اظهار داشت: همه ساله مصرف آب در زمستان به حدود دو میلیون و ۶۰۰ مترمکعب می رسید، اما سال جاری در هیچ روزی مصرف آب تهران کم تر از سه میلیون مترمکعب نبوده است.
به قول وی هم اکنون ۶۰ درصد مردم تهران زیر الگوی مصرف، ۲۰ درصد برابر با الگوی مصرف و ۲۰ درصد بالای الگوی مصرف آب مصرف می کنند.
چنان چه در آمارها مشاهده می شود، متوسط بیشینه دمای هوا هفته منتهی به ۱۰ اردیبهشت ماه ۲۹.۹ درجه بوده که این رقم نسبت به مشابه سال قبل هفت درجه افزایش داشته است.
تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰حجم ذخیره سدهای استان تهران ۷۹۴ میلیون مترمکعب بوده است که این رقم پارسال ۹۳۲ میلیون مترمکعب بوده است. الان حجم سد لار ۱۱۴ میلیون مترمکعب، سد لتیان ۵۶ میلیون مترمکعب، سد ماملو ۱۲۵ میلیون مترمکعب، سد طالقان ۳۲۲ میلیون مترمکعب و سد امیرکبیر ۱۷۷ میلیون مترمکعب است.
منبع:

1400/02/21
23:14:02
5.0 / 5
776
تگهای خبر: استاندارد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز