ربیعی:

هلدینگ خلیج فارس، انحصار تامین سرمایه را شكست

هلدینگ خلیج فارس، انحصار تامین سرمایه را شكست مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به صدور مجوز شورای عالی بورس برای «تأمین سرمایه خلیج فارس» اظهار داشت: این شرکت، اولین گروه صنعتی است که خارج از شبکه بانکی، این مجوز را دریافت کرد و به صورتی انحصار تامین سرمایه شکسته شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جعفر ربیعی درباره صدور مجوز تامین سرمایه خلیج فارس از طرف شورای عالی بورس با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومان که پیش بینی می شود پذیره نویسی آن از مهرماه شروع شود، اظهار نمود: در دنیا، شرکت های تامین سرمایه در کنار بانک ها، نقش بسیار مهمی در تامین منابع مالی پروژه ها بوسیله بازار سرمایه دارند اما در کشور ما شرکت های تامین سرمایه، بسیار محدود و ضوابط آن خیلی مشکل است.
وی افزود: گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بعنوان یک گروه صنعتی، برای اولین بار، درخواست تأسیس شرکت تامین سرمایه را داد که خوشبختانه بعد از طی مراحل مختلف، دریافت مجوزهای لازم و با ارائه مستندهای کافی به شورای عالی بورس، مجوز تأسیس تامین سرمایه را دریافت کرد.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اشاره کرد: این خبر خوش را می دهم که این شرکت تامین سرمایه، فقط محدود به پروژه های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیست و می توانیم برای بخش نفت، گاز و پتروشیمی های خارج از گروه هم، کار تامین مالی بوسیله بازار سرمایه را انجام دهیم.
طبق اعلام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ربیعی اضافه کرد: شورای عالی بورس، در عمل انحصار شرکت های تامین سرمایه در شبکه بانکی کشور را شکست و اجازه داد که شرکت های بزرگ صنعتی هم وارد این عرصه شوند و بتوانند برای پروژه های کشور بوسیله بازار سرمایه، تامین سرمایه کنند که این شروع یک مسیر مبارک برای رونق گرفتن پروژه ها در کشور و پررنگ تر شدن نقش بازار سرمایه در تامین مالی پروژه هاست.
وی با اعلان اینکه در مجموعه های صنعتی کشور، بیشترین پروژه های در حال اجرا متعلق به گروه خلیج فارس است، اظهار نمود: این گروه در حدود ۱۵ میلیارد دلار پروژه در حال اجرا دارد و در ایام آینده حدود ۸ میلیارد دلار پروژه را در عسلویه و ماهشهر کلنگ زنی می نماییم که ریل گذاری برای آینده صنعت پتروشیمی است.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس افزود: این شرکت وارد پروژه های پایین دست پتروشیمی شده و تعداد زیادی پروژه پایین دستی، از طرف شرکت پترول که وابسته به خلیج فارس است، شروع شده و ۲ پروژه جدید پایین دستی در استان کرمانشاه به زودی از طرف این شرکت کلنگ زنی می شود.
ربیعی تاکید کرد: این اقدام ها نشان می دهد، شرکت هایی مانند صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت های توسعه ای هستند و نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور، توسعه منطقه ای، اشتغال آفرینی و ایجاد بازار فروش برای محصولات شرکت های پایین دستی مانند سازندگان قطعات و غیره دارند که این ها همه نیازمند منابع مالی است و باید بصورت متوازن و متناسب، هم از شبکه بانکی و هم از شبکه بازار سرمایه تامین شود.
وی اضافه کرد: ضمن این که از نقش ستودنی بانک ها در تامین سرمایه برای شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در سالهای قبل نباید گذشت، اما نباید از نقش بازار سرمایه که میزبان شمار زیادی از شرکت های پتروشیمی است در این عرصه بگذریم.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تصریح کرد: امید داریم برای اولین بار، بعنوان کاری نو، جذب منابع ارزی خارجی را بوسیله همین شرکت تامین سرمایه، برای تامین ارز مورد نیاز پروژه های گروه انجام دهیم که در صورت موفقیت، نه فقط این شرکت برای انجام پروژه ها، از بازار سرمایه تامین سرمایه می کند، بلکه از خارج از کشور هم تامین مالی صورت خواهد گرفت.1400/02/23
21:23:43
5.0 / 5
682
تگهای خبر: پتروشیمی , صنعت , فروش , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز