استاندار:

۱۵۰۰ كیلومتر شبكه فرسوده برق در لرستان وجود دارد

۱۵۰۰ كیلومتر شبكه فرسوده برق در لرستان وجود دارد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز لرستان استاندار لرستان اظهار داشت: ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق در استان وجود دارد


سید موسی خادمی در مراسم افتتاحیه و بهره برداری از پروژه های صنعت برق لرستان در چهارچوب پویش فراگیر ملی ((هرهفته_الف_ب_ایران: ساخت و سازها و سازو کارها)) اظهار نمود: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید و امسال دو پروژه خیلی مهم برای مناطق محروم روستایی و عشایری در حوزه انرژی شروع شده است.
وی ضمن اشاره به بازسازی شبکه های فرسوده روستایی، خاطرنشان کرد: بسیاری از شبکه های روستایی ما در دوران جهاد سازندگی راه اندازی شده که شبکه های آنها ضعیف است و متناسب با نیاز فعلی مردم و توسعه امروزی در روستاها نیست.
استاندار لرستان تصریح کرد: حدود ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده در سطح استان وجود دارد که می بایست با تزریق اعتبار لازم نسبت به اصلاح و بهینه سازی آنها اقدام گردد و انتظارات مردم هم از دولت و وزارت نیرو که قبلا در حد روشنایی بوده بالاتر رفته و انتظار آنها بیشتر از این موارد است.
خادمی با اشاره به اینکه خوشبختانه سال جاری اعتبار خوبی در این حوزه در نظر گرفته شده، افزود: در این طرح حدود ۱۰ هزار شبکه روستایی در کشور بهسازی شده و اصلاحات لازم در آنها صورت خواهد گرفت که سهمیه لرستان ۴۵۰ روستا تعیین شده و تابحال در ۲۶ روستای آن انجام شده و امیدوارم با همت مجموعه برق استان تا آخر شش ماهه اول سال بتوانیم کل سهمیه استان را اجرایی نماییم.
وی بیان نمود: مبحث تأمین برق مناطق عشایری از پروژه هایی است که مقرر است از راه پنل های کوچک خورشیدی تامین گردد که در این حوزه سهمیه خوبی به لرستان تعلق گرفته و بزودی بین مناطق عشایری لرستان توزیع خواهد شد.
منبع:

1400/02/23
22:29:43
5.0 / 5
483
تگهای خبر: انرژی , برق , راه اندازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز