با اعلام انصراف از ثبت نام در انتخابات

صالحی: حضور در این حوزه برای بنده، مقبول و ممدوح نیست

صالحی: حضور در این حوزه برای بنده، مقبول و ممدوح نیست خبرگزاری نفت و گاز: رئیس سازمان انرژی اتمی در اطلاعیه ای دلیلهای انصرافش از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:
ملت شریف و عزیز ایران،
یکی از نعماتِ الهی که در طول چند دهه‌ی گذشته شاملِ حالِ این بنده‌ی خاطیِ پروردگار شده است، اقبال و حُسن ظنِّ خیلی از اصحاب علم و معرفت و دوستان و سروران ارجمند نسبت به اینجانب بوده است. خیلی از استادان و پژوهشگران در مؤسسات علمی و آموزشی کشور و تعدادی از بزرگواران در مجامع و محافلِ دینی و فرهنگی و نیز در سازمان ها و نهادهای تصمیم ساز در مقاطع و فصولِ منتهی به انتخابات با این کمترین تماس حاصل کرده و بر بنده منّت نهادند و با بیان احتجاجات و استدلال های گونه گون، حضور اینجانب را در میدان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری واجب عینی تلقّی نمودند و این مطالبه را مطرح نمودند که بر اینجانب فرض است تا وظیفه‌ی خودرا به اَکملِ وجه به انجام رسانم. در آستانه‌ی ثبت نام نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ نیز دعوت و درخواستِ دوستان و بزرگواران تکرار شد و اینجانب نیز بمنظور ادای احترام به پیشگاه همه‌ی عزیزان به جِدّ در این باب اندیشیدم و الان با توّجه به ثبت نام تعداد قابل توجهّی از شخصیت های عالم، وارسته و برخوردار از تجارب بهادار در خدمت رسانی شایسته به ایران عزیز و نظام اسلامی به این نتیجه رسیدم که حضور در این حوزه برای بنده، مقبول و ممدوح نیست.
اینجانب همیشه این حدیث شریف نبوی (ص) را پیش چشم داشته ام که می فرماید " اگر خودرا به تمامی برای انجام امری شایسته نمی دانی پس بدان میدان وارد مشو". هم اکنون، این خدمتگزار کوچک نظام جمهوری اسلامی بدور از هرگونه عافیت طلبی و گرفتار آمدن در بندِ کیشِ شخصیت و بدون آنکه کارِ خودرا با کارِ پاکان قیاس بگیرم این کلام قطب عارفان و پیشوای پارسایان، حضرت امیر مؤمنان (علیه آلاف التحیه و الثناء) را با خود زمزمه می کنم که فرمود: "من اگر وزیر شما باشم بهتر است تا امیر شما باشم". بدین جهت ضمن سپاس و قدردانی فراوان از الطاف و مراحمِ همه‌ی دوستانِ گرانقدر و سرورانِ ارجمند از درگاه یگانه‌ی هستی بخش مسئلت می نمایم تا آتش عشق به ایران اسلامی را بیش از پیش در دل ما فروزان سازد و مامِ میهن را از فرزندان خویش راضی و خشنود گرداند.
ما را سَری ست با تو که گر خَلقِ روزگار / دشمن شوند و سَر برود هم بر آن سَریم
سعـــدی تو کیستی که در این حلقه‌ی کمنــد / چندان فتاده انـــد که ما صیـــد لاغــــریم




منبع:

1400/02/29
23:17:31
5.0 / 5
379
تگهای خبر: آموزش , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز