مدیرعامل شركت نفت و گاز زاگرس جنوبی:

روی مایعات گازی در فارس سرمایه گذاری نشده است

روی مایعات گازی در فارس سرمایه گذاری نشده است فارس مدیرعامل شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی با اشاره به اینکه این شرکت ۱۷۵ میلیون مترمکعب گاز تولید می کند که معادل ۲۲ درصد گاز ایران است و بخش زیادی از آن در فارس تولید می شود، اظهار داشت: روی مایعات گازی در فارس خیلی سرمایه گذاری نشده است.


سید ابوالحسن محمدی شنبه یکم خردادماه در جلسه بررسی نقشه راه صنعت فارس در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی تصریح کرد: در این جلسات باید دانشگاهیان و صنعتگران هم دعوت شوند و از نظرات آنها هم استفاده گردد.
او تصریح کرد: دانشگاه های فارس در حوزه نفت و گاز آموزش می دهند اما ما کارگاه آموزشی مهارتی در این عرصه در فارس نداریم و آموزش مهارت مغفول مانده است.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی افزود: قوانین دولتی در این شرایط تحریم جلوی سرعت کارها را گرفته و لازم است قوانین مطابق با شرایط تحریم شود.
محمدی همینطور ضمن اشاره به تولید حدود ۲ میلیون بشکه نفت در سروستان، اظهار داشت: بزودی میدان خشت در کازرون افتتاح می شود که توان تولید ۲۰ میلیون بشکه نفت را دارد.
او با اشاره به اینکه در حوزه تقویت فشار گاز پروژه هایی بسیار بزرگی در این شرکت در حال اجرا می باشد، اظهار داشت: اگر این ایستگاه های تقویت گاز ایجاد نشود سالانه ۹۹ میلیون مترمکعب گاز از دست می دهیم که معادل ۷۰۰ هزار بشکه نفت می باشد.
به گفته مدیرعامل شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی، با ایجاد این ایستگاه های تقویت فشار از هدر رفت این ۹۹ میلیون مترمکعب جلوگیری می شود.
گاز چالش آینده کشور
عضو کمیسیون انرژی مجلس هم با اشاره به اینکه چالش اصلی کشور برای رئیس جمهور و وزیر نفت آینده مبحث گاز است و با این میزان مصرف و تولید، سال جاری و سال آینده در تأمین انرژی برق با مشکلاتی مواجه خواهیم شد، ضرورت توجه به مبحث گسترش صنایع پالایشگاهی را مد نظر قرار داد.
حسین حسین زاده شنبه با اشاره به اینکه از ظرفیت های حوزه صنعت پتروشیمی در جهت تنوع سازی و درآمدهایی که از نفت حاصل می شود، باید نهایت بهره را برد، به وجود و فعالیت حدود ۷۲ هزار واحد صنعتی در کشور و تعداد ۴ هزار واحد صنعتی در استان فارس، اشاره و تصریح کرد که باید از ظرفیت و توانمندی های فارس در حوزه انرژی بهره مند شویم.
نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان فارس به واسطه پتانسیل ها و ظرفیت ها از نعمت بزرگی برخوردار است، به طور مثال این استان ۱۲ درصد غذای کشور را تأمین می کند و ۴۰ درصد درآمد فارس از بخش کشاورزی حاصل می شود؛ اما نباید از حوزه انرژی غافل شد.1400/03/01
21:43:56
5.0 / 5
539
تگهای خبر: آموزش , انرژی , برق , پالایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز