غریب آبادی:

حملات رژیم صهیونیستی مقابل شهروندان مظلوم فلسطینی، جنایت مقابل بشریت است

حملات رژیم صهیونیستی مقابل شهروندان مظلوم فلسطینی، جنایت مقابل بشریت است خبرگزاری نفت و گاز: سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، ضمن ضروری دانستن رسیدگی به چالش تروریسم، حملات اخیر رژیم صهیونیستی مقابل شهروندان فلسطینی را شدیدا محکوم نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی، در سخنانی در سی امین نشست کمیسیون پیش گیری از جرم و عدالت کیفری سازمان ملل، با بیان اینکه تروریسم بعنوان یک چالش فوری کماکان تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی و همین طور توسعه و رفاه جوامع شمرده می شود، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران عزم راسخ، تعهد قوی و نقش تعیین کننده خود در مبارزه با تروریسم را بوسیله کمک موثر به کشورهای تحت تأثیر تروریسم در مبارزه و برچیدن گروه های تروریستی در منطقه، نشان داده است.
وی اظهار داشت: عزم قاطع جامعه بین المللی جهت ریشه کن کردن تروریسم در همه اشکال و مظاهر آن، خصوصاً در این مقطع زمانی که شاهد حملات تروریستی فجیع و گستاخانه سازمان یافته مقابل مقامات دولتی و دانشمندان، خصوصاً سپهبد شهید قاسم سلیمانی بعنوان پرچمدار واقعی مبارزه با تروریسم و دکتر شهید فخری زاده، دانشمند برجسته هسته ای و دفاعی هستیم، یک ضرورت حیاتیست.
غریب آبادی در ادامه با اشاره به اینکه ما نمی توانیم و نبایستی از تروریسم گسترده ای که مقابل مردم بیگناه فلسطین وجود دارد، چشم پوشی نماییم، اضافه کرد: امروز ما بار دیگر با ناراحتی و خشم، شاهد اقدامات تروریستی وحشتناک رژیم اسرائیل مقابل فلسطینیان بی گناه، خصوصاً زنان و کودکان، همچون در نوار غزه هستیم.
وی اشاره کرد: سیاست و اقدامات رژیم اسرائیل در مورد تروریسم، همچون حمله گسترده و سیستماتیک این رژیم مقابل مردم غیرنظامی فلسطین، که نقض جدی حقوق اساسی بشر و همین طور اهداف و اصول منشور سازمان ملل است، جنایت مقابل بشریت شمرده می شود و تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی بشمار می رود.
این دیپلمات ارشد کشورمان ضمن یادآوری اینکه برمبنای اسناد حقوق بین المللی مربوطه، همه کشورهای عضو باید متعهد به مبارزه با تروریسم بوده و از تشویق یا تحمل کارهای تروریستی اجتناب کنند، اظهار داشت: سکوت در مقابل چنین حملات تروریستی گسترده که توسط خبیث ترین رژیم انجام می شود، به مفهوم تشویق و تحمل تروریسم است و جامعه بین المللی نبایستی به این وحشیگری رضایت دهد.
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، اضافه کرد: ما با شدیدترین لحن ممکن، حملات رژیم اسرائیل را محکوم نموده و خواهان توقف فوری و کامل همه اقدامات خشونت آمیز همچون حملات نظامی، تخریب و اقدامات ترور رژیم اسرائیل هستیم.
وی، در آخر از همه کشورهای عضو خواست تا مطابق با تعهدات حقوقی و بین المللی خود، بدون هیچ قید و شرطی اقدامات جنایتکارانه و تروریستی رژیم اسرائیل را محکوم کرده و این رژیم را به خاطر جرایمش و با هدف جلوگیری از تکرار آنها، پاسخگو نمایند.
منبع:

1400/03/02
12:54:33
5.0 / 5
475
تگهای خبر: حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز