سهم ۸۸ درصدی نیروگاه های حرارتی در تامین برق

سهم ۸۸ درصدی نیروگاه های حرارتی در تامین برق روز گذشته اوج نیاز مصرف برق کشور به 55 هزار و 646 مگاوات رسیده بود که حدود 88 درصد تولید لحظه ای پیک توسط نیروگاه های حرارتی انجام شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، حداکثر تولید روز گذشته به ۴۶ هزار و ۲۹۴ مگاوات رسیده بود، حدود ۹۴ درصد از انرژی تولیدی در این روز توسط نیروگاه های حرارتی تامین شده و قابلیت تولید نیروگاه های حرارتی (بدون دیزل و مقیاس کوچک) به ۴۵ هزار و ۷۶۰ مگاوات رسیده و بمنظور کاهش وقوع خاموشی ها، جبران کمبود کسری تولید سایر نیروگاه ها و افزایش مصرف رخ داده، میزان تولید نیروگاه های حرارتی از شروع سال تا حالا حدود ۲۵ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل بالا رفته است.
میانگین تولید برق نیروگاه های حرارتی در فروردین ماه ۸۰۰۰ مگاوات و طی اردیبهشت ماه ۵۰۰۰ مگاوات نسبت به زمان مشابه سال قبل بالا رفته است. ناصر اسکندری- معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی درباب آخرین وضعیت تعمیرات واحدهای نیروگاهی کشور اظهار داشت: برای این دوره از فصل تعمیرات واحدهای تولید برق حرارتی حدود ۹۱ هزار مگاوات برنامه مدون پیش بینی شده بود که تا حالا بیش از ۷۸ هزار مگاوات از این برنامه انجام شده است.
وی با اشاره به پیشرفت ۸۶ درصدی برنامه تعمیرات نیروگاه های سراسر کشور، اظهار داشت: این اقدامات شامل تعمیرات اساسی واحدهای بخار و گازی، مسیر داغ و اتاق احتراق واحدهای گازی و تعمیرات دوره ای واحدهای بخار است.
اسکندری اشاره کرد: هم اکنون بخش اصلی برنامه تعمیراتی امسال در قالب تعمیرات اساسی واحدهای گازی و بخاری و همین طور مسیر داغ واحدهای گازی به انتها رسیده و موارد باقی مانده عمدتاً مربوط به تعمیرات دوره ای واحدهای بخار و اتاق احتراق واحدهای گازی است.
وی با تاکید بر این که در اجرای برنامه تعمیرات نیروگاه ها تاخیری وجود ندارد، اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا انتهای خردادماه با تجمیع و یا حذف تعدادی از کارهای باقی مانده حدود سه هزار و ۷۰۰ مگاوات از برنامه تعمیرات انجام و وارد مدار خواهند شد تا پرونده تعمیرات نیروگاه های کشور برای دوره اوج بار امسال بسته شود و این واحدها برای تامین پایدار برق مصرف کنندگان با تمام توان در مدار تولید باشند.1400/03/09
17:27:29
5.0 / 5
465
تگهای خبر: انرژی , برق , تعمیر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز