تاكید بر توسعه روابط تجاری و گازی ایران و جمهوری آذربایجان

تاكید بر توسعه روابط تجاری و گازی ایران و جمهوری آذربایجان به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نفت در دیدار معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر توسعه روابط تجاری و گازی دو کشور تاکید کرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه امروز در دیدار با شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر آذربایجان که همراه با رئیس شرکت ملی نفت آذربایجان (سوکار) و هیئتی تجاری به ایران سفر کرده است، با تبریک روز ملی آذربایجان اظهار داشت: روابط ایران و آذربایجان در همه زمینه ها در این سال ها به خوبی رشد کرده که نقطه اوج آن در بخش نفت، گاز و انرژی در توسعه میدان های مشترک در دریای خزر بوده است.
وی افزود: گرچه به علت فشارهای خارجی ناشی از تحریم هنوز نتوانستیم آنرا عملیاتی نماییم، اما با عنایت به نظر روابط رهبران دو کشور این کار عملیاتی خواهد شد.
وزیر نفت همینطور بر توسعه روابط تجاری با جمهوری آذربایجان تاکید کرد.
ایران جزو شرکای عمده جمهوری آذربایجان است
شاهین مصطفی یف- معاون نخست وزیر آذربایجان هم در این دیدار اظهار داشت: من با شما هم نظرم که روابط ما در سالهای اخیر توسعه یافته که این توسعه به علت اراده سیاسی رؤسای جمهوری دو کشور بوده است.
وی ادامه داد: برای ما بسیار اهمیت دارد که بعد از فروپاشی شوروی روابط جمهوری آذربایجان و ایران توسعه یافته و ایران جزو شرکای عمده ما در مسائل متفاوت می باشد.
معاون نخست وزیر آذربایجان خاطرنشان کرد: روابط دو کشور در زمینه های متفاوت و متنوع پیشرفت های قابل توجه و تنگاتنگی داشته است که با گفت وگوهای سازنده می تواند خویش را نمایان کند.
مصطفی یف اظهار نمود: یکی از این زمینه های همکاری در بخش نفت و گاز است که موفقیت هایی هم در آن حاصل شده، در زمینه همکاریهای مشترک گازی هم سابقه زیادی داریم و از سال ۲۰۰۴ گاز مورد نیاز جمهوری خودمختار نخجوان از جانب ایران تأمین می شود که از این بابت قدردانی می نماییم.
منبع:

1400/03/09
20:54:25
5.0 / 5
550
تگهای خبر: انرژی , تحریم , عملیات , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز