اولیانوف:

فعلا برنامه ای برای دور ششم مذاكرات برجامی وجود ندارد

فعلا برنامه ای برای دور ششم مذاكرات برجامی وجود ندارد نماینده روسیه در وین در پیامی جزئیاتی را درباره روند مذاکرات احیای توافق هسته ای و احتمال برگزاری دور بعدی این مذاکرات بیان نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش درباره احتمال آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای، نوشت: دور پنجم مذاکرات وین در زمینه برجام برقرار است. تا کنون، هیچ برنامه ای برای دور ششم وجود ندارد. مذاکره کنندگان با این استنباط پیش می روند که دور فعلی باید دور آخر مذاکرات باشد.
اظهارات اولیانوف به دنبال این مطرح می شود که مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات از ماه گذشته برگزار شده است.
آمریکا و ایران مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی نداشته اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این حوزه رایزنی می کنند.
اقدامات لازم برای احیای توافق هسته ای از راه بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا بررسی می شود که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم های یک جانبه آمریکا ضد ایران می باشد. این تحریم ها بعد از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای ضد ایران اعمال یا بازگردانی شدند.
ایران خواهان لغو تمامی تحریم های اعمال شده ضد خود است و دولت آمریکا تابحال بیان کرده آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام است.
منبع:

1400/03/12
23:01:33
5.0 / 5
348
تگهای خبر: برق , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز