غریب آبادی خبر داد

نامه صالحی به مدیر كل آژانس به دنبال انتشار گزارش جدید درباره ایران

نامه صالحی به مدیر كل آژانس به دنبال انتشار گزارش جدید درباره ایران به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نماینده کشورمان در وین در صفحه توییترش اظهارات رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان را به مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که در نامه ای به دنبال انتشار گزارش جدید آژانس درباره برنامه هسته ای ایران مطرح گردیده است، منتشر نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی نماینده کشورمان در نزد سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش به اظهارات مطرح شده از جانب علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان به رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی نوشت: در نامه دکتر صالحی به رافائل گروسی آمده است: نظر به اینکه تاریخ تفاهمنامه فنی در 24 مه به پایان رسید، ایران تصمیم گرفت آنرا تمدید نکند، در ضمن ما تصمیم گرفتیم به ثبت یک ماهه [اطلاعات] ادامه بدهیم تا فرصت دیگری برای به نتیجه رساندن مذاکرات فنی با آژانس فراهم گردد.
غریب آبادی به نقل از صالحی افزود: در زمینه مسائل پادمانی، ایران تا کنون بیشترین تلاشش را برای همکاری واقعی با آژانس انجام داده و شفاف سازی ها و پاسخ های لازم را عرضه کرده است. از آمادگی آژانس برای مشارکت در تلاشی کنش گرایانه و متمرکز برای حل و فصل بدون تاخیر مسائل استقبال می نماییم.
نماینده کشورمان در وین همینطور به نقل از صالحی نوشت: ما مانند قبل به همکاری سازنده با آژانس ادامه می دهیم. تا حد زیادی انتظار داریم که این عزم دوجانبه به حصول نتیجه ای ملموس و عمل گرایانه در اسرع وقت منجر شود.
نامه ی صالحی به دنبال این مطرح می شود که آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در گزارش فصلی خود به کشورهای عضو برجام اعلام نموده است که ایران نتوانسته است در مورد ذرات اورانیوم یافت شده در چندین سایت اعلام نشده توضیحی عرضه نماید.
در این گزارش رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که رویترز آنرا رصد کرده، آمده است: بعد از چندین ماه، ایران نتوانسته توضیحات لازم را درمورد ذرات هسته ای در سه سایتی که آژانس از آنها بازرسی انجام داده، عرضه نماید.
گروسی همینطور نسبت به حصول پیشرفت در مذاکرات قبل از جلسه هفته آینده شورای حکام ابراز امیدواری کرد.
همینطور خبرگزاری ای اف پی در توییتی به نقل از آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نمود که ذخایر اورانیوم غنی سازی شده ایران ۱۶ برابر سقف تعیین شده در برجام می باشد.
آسوشیتدپرس هم در توییتی نوشت که آژانس بین المللی انرژی اتمی در سند محرمانه خود اعلام نموده است که از اواخر ماه فوریه به داده های مهم برای نظارت بر برنامه هسته ای ایران دسترسی نداشته است.
منبع:

1400/03/13
11:43:18
5.0 / 5
213
تگهای خبر: انرژی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز