نصب ۱۹۰۰مگاوات نیروگاه تولید پراكنده در كشور

نصب ۱۹۰۰مگاوات نیروگاه تولید پراكنده در كشور به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی صنعت برق از ظرفیت نصب شده نزدیک به ۱۹۰۰مگاوات برق تولیدی نیروگاه های تولید پراکنده به شبکه اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد تا پیش از آغاز تابستان به ۲۰۰۰ مگاوات افزایش یابد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، ظرفیت منصوبه نیروگاه های تولید پراکنده در پیک سال قبل ۱۶۶۴ مگاوات بود که این میزان الان به ۱۸۳۳مگاوات افزایش پیدا کرده است. همینطور تولید این نیروگاه ها از آغاز سال تا کنون نسبت به دوره مشابه سال قبل حدودا ۱۰درصد رشد داشته است.
مصطفی رجبی مشهدی- سخنگوی صننعت برق در اینباره اظهار داشت: هم اکنون ۱۸۳۳مگاوات نیروگاه تولید پراکنده که در طول سالهای گذشته راه اندازی شده اند که برق تولیدی خویش را به شبکه سراسری می فروشند.
به قول وی این نیروگاه ها برپایه نرخ خرید تضمینی برای نیروگاه های جدید و نرخ تعیین شده توسط هیات تنظیم بازار برق برای سایر نیروگاه ها به شبکه برق می فروشند، نرخ هیأت تنظیم حدود ۴ برابر بالاتر از سقف قیمت بازار عمده فروشی برق است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شرکت برق منطقه ای تهران با ۳۶۹مگاوات و برق منطقه ای سیستان و بلوچستان با ۱۰ مگاوات، به ترتیب بیشترین و کمترین آمار منصوبه نیروگاه های تولید پراکنده را در اختیار دارند.
منبع:

1400/03/18
13:39:17
5.0 / 5
614
تگهای خبر: برق , تولید , خرید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز