روند كاهشی نفت ادامه دار شد

روند كاهشی نفت ادامه دار شد قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به وضعیت شکننده احیای تقاضای جهانی برای نفت و سوختها کاهش پیدا کرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۱۱ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۷۱ دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت شب گذشته ۰.۶ درصد افت قیمت داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۳ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش، به ۶۹ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز دوشنبه با ۰.۶ درصد کاهش بسته شده بود.

باب یاوگر، مدیر معاملات انرژی در شرکت میزهو سکیوریتیز در اینباره اظهار داشت: واردات نفت چین در پایینترین رکورد پنج ماهه قرار دارد و ضعف بازار آسیا را منعکس می کند.

واردات نفت چین در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴.۶ درصد کاهش پیدا کرد و ورود روزانه نفت به این کشور به علت تقاضای محدود پالایشگاهها برای خرید در زمان تعمیرات، به پایینترین سطح در سال میلادی جاری رسید.

قیمت نفت در هفته های اخیر صعود کرده و نفت برنت از آغاز سال ۲۰۲۱ تابحال حدود ۴۰ درصد و وست تگزاس اینترمدیت بیش از این میزان رشد کرده که تحت تأثیر دورنمای مثبت تقاضا برای سوخت بعد از اجرای موفق برنامه های واکسیناسیون کووید ۱۹ در بعضی کشورها بوده است. تداوم محدودیت عرضه از جانب اوپک و رقیبانش هم از قیمتها پشتیبانی کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اما واردکنندگان بزرگ نفت مانند هند همچنان با موج شیوع بیماری کووید ۱۹ دست و پنجه نرم می کنند که امکان دارد به روند بهبود پیشبینی شده تقاضای جهانی برای سوخت در نیمه دوم سال ضربه بزند.
1400/03/18
22:51:14
5.0 / 5
538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز