ادعای بی اساس فاكس نیوز درباره وجود كارهای غیرعادی در سایت سنجریان

ادعای بی اساس فاكس نیوز درباره وجود كارهای غیرعادی در سایت سنجریان خبرگزاری نفت و گاز: یک شبکه خبری آمریکایی در گزارشی ادعا نمود که طبق تصاویر ماهواره ای جدید، ایران درحال انجام کارهای غیرعادی در اطراف سایت سنجریان است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شبکه خبری فاکس نیوز در آستانه برگزاری دور دیگری از مذاکرات وین برای احیای برجام در یک گزارش ادعاهای جدیدی در خصوص وجود فعالیت عای غیرعادی در اطراف یک سایت در نزدیکی شهر جاجرود بیان کرد.
فاکس نیوز ادعا نمود که بتازگی به تصاویر جدید ماهواره ای دست پیدا کرده که نشان میدهد کارهای مشکوک و غیرعادی در اطراف سایت سنجریان در نزدیکی جاجرود در حال انجام می باشد.
در ادامه این گزارش ادعایی آمده است: این تصاویر ماهواره ای که از طرف شرکت مکسار ارائه شده و در آزمایشگاه اینتل لب مورد تحلیل قرار گرفته است، نشان میدهد که از ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۰، تعداد ۱۸ خودرو در این سایت حضور دارند و در این سایت حفاری صورت گرفته و یک جاده دسترسی جدید به این سایت تولید شده است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این ادعای بی اساس در حالی این روزها از طرف یک شبکه آمریکایی مطرح گردیده است که آژانس بین المللی انرژی اتمی قبل از این اعلام نموده بود که ایران فعالیت ها در این سایت را در سال ۲۰۰۳ متوقف کرده بود.
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز دوشنبه در نشست شورای حکام ادعا نمود که جمهوری اسلامی از پاسخ به پرسش های آژانس خودداری کرده و درحال پنهان کردن مواد اتمی است.
گروسی مدعی شد: بعد از چندین ماه، ایران توضیحات لازم درباره وجود ذرات هسته ای در هیچ کدام از سه مکانی که آژانس بازدید تکمیلی انجام داد، ارائه نکرده است.
کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین در واکنش به گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: مواضع گروسی حاکی از رویکرد یک طرفه دبیرخانه آژانس در مقابل تعاملاتش با ایران و نادیده گرفتن سطح همکاری و تعامل فی درخلال است. این رویکرد می تواند به مانعی برای تعاملات آتی بین دو طرف تبدیل گردد. گزارش آژانس با سوابق همکاری بین ایران و آژانس سازگاری و همخوانی ندارد.
وی اضافه کرد: این گزارش، معتبر هم نیست، چونکه مبتنی بر منابع قابل اتکا نمی باشد؛ و همین طور متقاعد کننده نیز نیست، چونکه تمامی ابعاد همکاری و پیشرفت های حاصله را منعکس نمی نماید. تعامل سازنده، مستلزم محیط مثبت، پرهیز از پیش داوری و ابراز نگرانی های مصنوعی و همین طور خودداری از بزرگنمایی چند موضوع پیش پا افتاده و بی اهمیت می باشد.
نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین همین طور اشاره کرد: آژانس باید از هرگونه دستورکار سیاسی فاصله بگیرد و باید موضعی شفاف در مقابل تهدید هسته ای رژیم صهیونیستی اسرائیل و غیرقابل پذیرش بودن بیرون ماندن این رژیم از معاهده عدم اشاعه و مخالفت مداوم آن با قرار دادن تمامی فعالیت ها و تأسیسات هسته ای خود تحت پادمان آژانس، اتخاذ نماید.
منبع:

1400/03/20
12:34:15
5.0 / 5
604
تگهای خبر: انرژی , تولید , حفاری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز