عراق به دنبال ساخت هشت راكتور هسته ای است

عراق به دنبال ساخت هشت راكتور هسته ای است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دولت عراق می خواهد برای تأمین نیاز برق خود هشت راکتور هسته ای بسازد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از شبکه بلومبرگ، عراق درحال کار روی برنامه ای برای ساخت چندین راکتور هسته ای بمنظور تولید برق و تأمین نیازهای خود دراین زمینه است.

عراق می خواهد برای رفع مشکلات قطعی مکرر برق که یک سری ناآرامی های اجتماعی را در این کشور به دنبال داشته است هشت راکتور با ظرفیت تولید ۱۱ گیگاوات برق بسازد اما حتی در صورت تکمیل ساخت این راکتورها بازهم برای تأمین برق مور نیاز خود در آینده با مشکل مواجه خواهد بود، چونکه به قول کمال حسین لطیف، رئیس سازمان تنظیم منابع رادیواکتیو عراق، این کشور با کمبود ۱۴ گیگاوات برق روبرو است.

این مقام عراقی اضافه کرد: هزینه های این برنامه 40 میلیارد دلار برآورد شده است و طی 20 سال بازگردانده خواهد شد.
وی اظهار داشت که مقامات عراقی برای ساخت این راکتورها با مقامات روسی و کره ای و در حقیقت، با شرکت های روس اتم و کِپکو گفتگو کرده اند.
عراق هم اکنون 18.4 گیگاوات برق مصرف می کند که 1.2 گیگاوات از برق مصرفی اش از ایران تأمین می شود.
بنابر گزارش بلومبرگ، انرژی هسته ای که باعث تولید دی اکسید کربن نمی گردد به کشورهای حاشیه خلیج (فارس) کمک خواهدنمود تا تولید گازهای گلخانه ای را همانند تلاش سایر دولت ها در سراسر جهان کاهش دهند.
1400/03/21
11:33:57
5.0 / 5
523
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز