بیانیه تروئیكای اروپایی در جلسه شورای حكام آژانس اتمی

بیانیه تروئیكای اروپایی در جلسه شورای حكام آژانس اتمی سه کشور اروپایی در اطلاعیه ای مشترک نسبت به آنچه که «تخطی های ایران از تعهدات هسته ای» خوانده شد ابراز نگرانی کردند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، انگلیس، آلمان و فرانسه روز چهارشنبه در بیانیه مشترک خود در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن تشکر از رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اتمی برای ارائه آخرین گزارش خود از بازرسی سایت های ایرانی، بار دیگر بر تعهد کامل خود ذیل برجام تاکید نمودند.

تروئیکای اروپایی با تکیه بر حمایت کامل خود از مذاکرات وین میان مشارکت کنندگان در برجام و آمریکا، نسبت به آنچه که «تخطی مداوم ایران از تعهدات هسته ای» خوانده شد، ابراز نگرانی کردند.

سه کشور اروپایی در این بیانیه آورده اند: این گام ها تهدید اشاعه هسته ای حائز اهمیت، عواقب غیرقابل بازگشت برای توانایی های هسته ای ایران را به دنبال دارند.

سه کشور اروپایی در ادامه از این که ایران این اقدامات را در زمانی اتخاذ نموده که همگی طرفین به همراه آمریکا درحال مذاکره اند، ابراز تاسف کردند.

انگلیس، آلمان و فرانسه از ایران خواستند تا به تمامی گام های مغایر با برجام اختتام دهد و از آنها بازگردد تا فرصت دیپلماتیکی که در مذاکرات وین وجود دارد از بین نرود.

این سه کشور همین طور ضمن ابراز نگرانی از محدودشدن فعالیتهای نظارتی آژانس اتمی بر اقدامات ایران، از جمهوری اسلامی ایران خواستند تا بطور کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری داشته باشد.

در این بیانیه ذکر شده است: ایران با محدودکردن دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی کار را برای جامعه بین المللی مشکل تر می کند تا بتوانند مطمئن شوند که فعالیتهای ایران تماما صلح آمیز باقی خواهند ماند. ما می دانیم که نگرانی جدی ما درباب اقدامات ایران به طرز عمده در بین اعضای شورای حکام مشترک است.

تروئیکای اروپایی در آخر از ایران خواستند تا از فرصت دیپلماتیک موجود استفاده نماید تا مزایای کامل برجام برای همگان احیا شود.
1400/03/21
20:03:45
5.0 / 5
604
تگهای خبر: انرژی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز