هر یك سانتیگراد افزایش دما، چقدر مصرف برق را بالا می برد؟

هر یك سانتیگراد افزایش دما، چقدر مصرف برق را بالا می برد؟ خبرگزاری نفت و گاز: خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز اظهار داشت: زمانی که دمای هوا بالا است، مصرف برق بالا می رود و این مسئله، زمینه بروز حادثه روی تجهیزات شبکه ناشی از عدم رعایت الگوی مصرف توسط برخی مشترکان را فراهم می آورد.حسن کریمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به افزایش دمای هوا در این ایام در خوزستان و اهواز، خاموش کردن لوازم برقی غیر ضروری به پایداری شبکه برق و کاهش خاموشی کمک می نماید.

وی اضافه کرد: افزایش یک درجه سانتیگرادی دما، حدود ۳۰۰ مگاوات بر بار شبکه بخصوص در ساعتهای پیک یا اوج مصرف اضافه می کند و می تواند باعث بروز حادثه روی شبکه و وقوع خاموشی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز اظهار داشت: زمانی که دمای هوا بالا است، مصرف برق بالا می رود و این مسئله، زمینه بروز حادثه روی تجهیزات شبکه ناشی از عدم رعایت الگوی مصرف توسط برخی مشترکان را فراهم می آورد.

کریمی خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط دمایی، شهروندان اهوازی در ساعتهای اوج مصرف در کلانشهر اهواز که از حدود ساعت ۱۲ تا ۱۸ و از غروب آفتاب تا حدود ساعت ۲۳ است، لوازم برقی غیرضروری را از مدار خارج کنند و در زمان ترک خانه، برای ایمن ماندن تجهیزات و مدیریت مصرف برق، سیستم سرمایشی خانه را حتما خاموش کنند.

منبع:

1400/03/22
21:58:50
5.0 / 5
712
تگهای خبر: برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز