رفع مشكل گلوگاهی فناوری تصفیه آب با فناوری بومی

رفع مشكل گلوگاهی فناوری تصفیه آب با فناوری بومی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از طریق اندازی کارخانه تولید فیلتر روش اسمز معکوس یا RO برای تصفیه آب با فناوری بومی اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا سورنا ستاری امروز در حاشیه مراسم رونمایی از طرح های فناورانه حوزه آب در جمع خبرنگاران توسعه شرکتهای دانش بنیان را از برنامه های جدی معاونت علمی دانست و اضافه کرد: ما باید شرکت هایی را داشته باشیم که بتوانند در مقیاس های بین المللی و حوزه های مختلف فعالیت کنند.
وی افزود: در هر حوزه ای که تعداد شرکتهای دانش بنیان کم است و یا اثرپذیری آنها محدود است، همان حوزه هایی هستند که ما معمولا به علت تحریم با مشکلات جدی مواجه هستیم.
ستاری حوزه آب را یکی از بخش های دارای چالش های زیادی دانست و خاطرنشان کرد: ما مشکلات جدی در حوزه آب داریم و تعداد شرکتهای دانش بنیان این حوزه محدود است و یکی از پیگیری های معاونت علمی این است که بخش خصوصی را در این حوزه فعال نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تکیه بر این که ایران اکوسیستم خاص دارد، اظهار نمود: کمتر کشوری در دنیا همانند ایران به علت شرایط آب و هوایی و جغرافیایی با چالش در حوزه آب مواجه می باشد، ازاین رو لازم است فناوری های بومی خودمان را در این عرصه توسعه دهیم.
وی ضمن اشاره به دستاوردهای محققان کشور در زمینه های شیرین سازی آب، اظهار داشت: این روش به نظر من جزو روش های بسیار نوآورانه در سطح دنیا است که در حذف آلاینده ها و شیرین سازی تاثیرگذاری بالایی داشته است.
سناری ضمن اشاره به نقشه راه برای توسعه شرکت ها در این عرصه خاطرنشان کرد: در حوزه آب بیشتر از ۲۰۰ شرکت فعال گشته است و در این راه ترکیبی از فناوری های قدیمی و جدید رخ داده است.
وی نمونه آنرا سامانه های RO دانست که در ایران و سایر کشورها کاربردی شده است و افزود: تأمین فیلترهای آب یکی از بخش های این سامانه است که بزودی یکی از شرکت ها کارخانه تولید آنرا که با فناوری بومی ساخته شده است، راه اندازی خواهد کرد؛ ضمن آنکه تکنولوژی های جدیدی در زمینه حذف آلاینده ها در کشور توسعه یافته است که نمونه هایی از آن در این مراسم ارائه شد.
منبع:

1400/03/23
10:03:49
5.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز