وزیر انرژی عربستان:

احتیاط ما در بازار نفت جواب داد

احتیاط ما در بازار نفت جواب داد خبرگزاری نفت و گاز: وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار نمود رویکرد محتاطانه عربستان سعودی برای احیای تولید نفت اوپک پلاس معلوم شد صحیح بوده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بعد از گذشت یک سال از بحران بازار نفت که ناشی از شیوع کرونا بود، مصرف سوخت رشد قوی را نشان داده است و آژانس بین المللی انرژی از اوپک پلاس خواسته است تولیدش را افزایش دهد. آژانس بین المللی انرژی با پیشبینی رشد تقاضای جهانی برای نفت به میزان ۳.۱ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۲ و بازگشت آن به سطح قبل از شیوع پاندمی کووید ۱۹ تا سه ماهه چهارم، اخطار داد اگر اوپک پلاس واکنش نشان ندهد، شکاف عظیمی میان عرضه و تقاضا در نیمه دوم سال جاری ایجاد می شود.

با این حال شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی بر این باور است که هنوز خطر رفع نشده است. وی در کنفرانس رابین هود اینوسترز اظهار داشت: بسیاری مدعی هستند که من بیش از اندازه محتاط هستم. خوب این احتیاط نتیجه بخش بوده است.

قیمت نفت در بالای ۷۰ دلار در هر بشکه که بالاترین رکورد دو سال قبل است، قرار دارد و خزانه کشورهای عضو اوپک و متحدانشان را پر کرده است.

گروه اوپک پلاس همچنان تولیدش را به میزان ۵.۸ میلیون بشکه در روز محدود نگه داشته است. شاهزاده عبدالعزیز پیش از این گفته بود می خواهد شواهد روشنی از احیای قوی تقاضا قبل از احیای میزان بیشتری از ظرفیت تولید نفت را مشاهده کند.

وی بعد از دیدار وزیران نفت اوپک پلاس اظهار کرده بود می دانیم وضعیت فعلی به ما اجازه می دهد برنامه ای که قرار بود در ژوئیه انجام دهیم را پیش ببریم اما هشدارها درباره اینکه بازار امکان دارد بدون عرضه بیشتر از جانب اوپک پلاس گرفتار کمبود ارائه شود یا قیمتهای بالا امکان دارد سبب آغاز موج دیگری از افزایش تولید نفت شیل آمریکا شود را نادیده گرفته و اظهار داشته بود: هر وقت چنین چیزی را دیدم باور خواهم کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اظهارات اخیر وزیر انرژی عربستان سعودی نشان داده است که وی همچنان بر موضعش استوار مانده است حتی علیرغم این که روند صعودی قیمتهای نفت ادامه دارد و توافق هسته ای امکان دارد صادرات میلیون ها بشکه در روز نفت ایران را احیا کند.

منبع:

1400/03/28
13:47:11
5.0 / 5
515
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز