تا پنج روز دیگر نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می شود

تا پنج روز دیگر نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: از روز گذشته نیروگاه اتمی بوشهر به ظرفیت 1000 مگاوات به سبب نقص فنی از مدار خارج شد و احیانا چهار یا پنج روز زمان برای اتمام کارهای عملیاتی لازم است و پس از آن این نیروگاه ورارد مدار خواهد شد.


مصطفی رجبی مشهدی، در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه طی این پنج روز بجای افزایش محدودیت بر مشترکان می بایست از طرح های مدیریت مصرف و تشویق محور استفاده نمائیم، اظهار نمود: در طول این مدت صنایع بار خودرا به ساعات کم باری انتقال خواهند داد تا بتوانیم این مدت را پشت سر بگذاریم.
وی اضافه کرد: شرایط سختی را پیش رو داریم و میزان ذخیره تولید به حداقل رسیده است و امیدواریم با وارد مدار شدن این واحد به مدار تولید اوضاع بهبود یابد.
سخنگوی صنعت برق همراهی مردم در مدیریت مصرف برق در ایام جاری را بمنظور قطع نشدن برق بخش خانگی بسیار مهم دانست و اظهار نمود: تمام تلاش خودرا می نماییم که مردم گرفتار قطعی برق نشوند، اما از مردم تقاضا داریم که برای کمک به پایداری شبکه برق، مدیریت مصرف برق را مورد توجه قرار دهند.
روز گذشته روابط عمومی سازمان انرژی اتمی اعلام نمود: "به دنبال بروز نقص فنی در نیروگاه بوشهر و بعد از اطلاع قبلی یک روزه به وزارت نیرو، این نیروگاه بطور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شد. بدیهی است بعد از رفع نقص فنی و ظرف چند روز آینده این نیروگاه باردیگر به شبکه سراسری برق خواهد پیوست. "
منبع:

1400/03/31
23:12:47
5.0 / 5
513
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز