موافقت كمیسیون انرژی با تقاضای تحقیق و تفحص از شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی

موافقت كمیسیون انرژی با تقاضای تحقیق و تفحص از شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی خبرگزاری نفت و گاز: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی درخواست تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون درخواست تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با حضور مسئولان ذی ربط در وزارت نفت مورد بررسی قرار گرفت و پس از استماع گزارش مسئولان مربوطه با اصرار نمایندگان متقاضی کمیسیون با این درخواست موافقت نمود. این درخواست به هیات رئیسه مجلس ارسال خواهد شد و بعد از تصویب صحن مجلس نسبت به تعیین اعضای هیات تحقیق و تفحص اقدام خواهد شد.
وی در ادامه اظهار نمود: موضوع دیگری که در جلسه کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت ایرادات شورای نگهبان به مصوبه اخیر مجلس درباب لایحه انتقال تجهیزات شرکت های آب و فاضلاب بود که با حضور نماینده شورای نگهبان و دولت بررسی و در نهایت ایرادات مرتفع شد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: موضوع سوم که در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، بحث دریافتی کارکنان عملیاتی صنعت نفت در وضعیت کاری سخت بود که گلایه هایی داشتند و وزارت نفت آنطور که باید نمی تواند هزینه های آنان را تامین کند. قرار شد برخی از اعضای کمیسیون این مساله را بطور خاص دنبال کنند.
وی در ادامه اشاره کرد: پیشنهاداتی برای حل این مشکل عنوان شد. آنچه که برای کمیسیون انرژی مهم می باشد، دریافتی کارکنان صنعت نفت نباید با تبعیض باشد. افرادی که زحمت بیشتری می کشند باید زحمتشان جبران شود. اینطور نباشد که مدیران تهران نشین حقوق بالا دریافت نمایند و کارکنان عملیاتی در مناطق سخت با حقوق پایین در امور معیشتی گرفتار مشکل شوند. کمیسیون انرژی بطور جدی این مساله را دنبال خواهدنمود.
منبع:

1400/04/01
10:56:40
5.0 / 5
6033
تگهای خبر: انرژی , پخش , حقوق , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز