علت قطع آب در بعضی مناطق چیست؟

علت قطع آب در بعضی مناطق چیست؟ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز علیرغم این که چند روزی است که مشترکان ساکن کرج در ساعاتی از روز با قطعی آب مواجه می شوند اما معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام نموده که هیچ برنامه ای برای قطع و یا نوبت بندی آب در استان البرز وجود ندارد و علت این مسئله هم امکان دارد به خاطر وقوع حادثه و یا قطع برق باشد.


حمیدرضا کشفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه در بعضی مناطق که چاه ها مستقیم به شبکه وصل شده و تأمین آب هم از چاه صورت می گیرد، امکان دارد قطع برق منجر به قطع آب می شود، اظهار نمود: در البرز چاه های گوناگونی در مکان های مختلف وجود دارد که پراکنده هستند و نمی توان برای همه این چاه ها دیزل ژنراتور نصب کرد.
وی با تکیه بر این که در این مناطق قطعی برق منجر به قطعی آب می شود، اما همکاران در تلاش هستند که این اتفاق نیفتد و با ایجاد ساز و کاری بتوانند در مخازن ذخیره کافی داشته باشند و میزان قطعی ها کاهش پیدا کند، اظهار داشت: البته آبدهی چاه ها هم کاهش یافته اما در این حد نیست که منجر به قطعی آب شود و امکان دارد حجم آبی که در اختیار مشترکان قرار می دهیم کاهش پیدا کند و در بعضی مناطق این قطعی برق است که منجر به قطع آب می شود.
معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پاسخ به این سؤال که آیا نمی توان از قبل به مشترکان اطلاع داد، اظهار نمود: هیچگونه برنامه ریزی برای قطعی آب وجود ندارد و به دنبال عرضه جدول برای قطع آب نیستیم، اگر این قطعی ها برنامه ریزی شده باشد می توانیم از قبل اطلاع رسانی نماییم اما برنامه ریزی نشده است، یعنی یا حادثه رخ داده یا قطع برق منجر به قطع آب شده است.
کشفی افزود: زمانی که برق یک ساعت قطع می شود، ما به دنبال این هستیم که شبکه تخلیه نشود و یک رفتار غیر متعارف در شبکه اتفاق می افتد و آب خالی می شود که این مسائل در مکان هایی همچون البرز قابل پیشبینی نیست.
وی با اشاره به اینکه در خیلی از مکان ها که مخازن کافی وجود دارد و معمولاً آب سطحی و از سد تأمین می شود، لزوما قطع برق منجر به قطع آب نمی گردد ولی در بسیاری از مکان ها که آب از چاه تأمین می شود و پمپ روی چاه کار می کند و هماهنگی لازم نتوانسته بین آب و برق صورت بگیرد که برق این چاه ها قطع نشود، امکان دارد با قطع برق شاهد قطع آب هم باشیم.
به قول معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور امکان دارد مواردی همچون حادثه در شبکه هم منجر به قطعی آب شود و در کل باید گفت در بعضی مناطق زمانی که قطع برق صورت می گیرد آب شبکه خالی می شود.
منبع:

1400/04/08
12:44:28
5.0 / 5
679
تگهای خبر: برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز